Mine sisu juurde

Indrek Kannik

Allikas: Vikitsitaadid

Indrek Kannik (sündinud 25. novembril 1965 Tallinnas) on Eesti riigiametnik, ajakirjanik ja poliitik.

  • Eesti on liiga väike, et saaksime endale lubada professionaalsete poliitikute pikka eemalolekut.
  • Kama on süüdistatud kampsunis käimise ja kümne muu surmapatu pärast. Savisaare valitsuse ajal üritas tollane ametlik propaganda Kamast peaaegu rahvavaenlast teha, võrreldes teda järjekindlalt Lebedevi, Panfilovi, Aksinini jt tuntud intritega. Ainsaks argumendiks oli see, et ükski neist ei nõustunud ju Savisaare poliitikaga. Loomulikult on vastaste lemmikteema olnud kõrghariduse puudumine. Seejuures on unustatud asjaolu, et maailmas pole kümnetel tipp-poliitikutel (nimetagem siin vaid Ronald Reaganit, Carl Bildti ja John Majorit) formaalset kõrgharidust olnud, kui ka vaieldamatu tõik, et Kama haritus on kindlasti kõrgem kui enamikul nõukogude kõrgkooli diplomit omavatel poliitikutel.
  • Alles mõni kuu ametis olnud sotsiaalminister Lauristini ründasid aga petetud pensionärid lausa füüsiliselt, karistamaks teda meeleavalduse kokkukutsunud erakonna ministri tehtud otsuste pärast.
    • Indrek Kannik: "Loodetavasti paus, mitte lahkumine." Eesti Päevaleht, nr. 2, 5. jaanuar 1996
  • Naised ei pea poliitikasse tulema sellepärast, et nad on naised, vaid sellepärast, et nad on sama intelligentsed, edukad ja läbilöögivõimelised nagu mehed.
    • Riigikogu liige, Rahvaerakonna peasekretär Indrek Kannik naiste osakaalust Rahvaliidus. Küsitlus, Eesti Päevaleht, nr. 140, 28. mai 1998

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel