Mine sisu juurde

Kasutusjuhend

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • "Ta kirjutab minu kasutusjuhendisse," ütles deemon õelalt. "Kas te kõik teadsite seda? Ta kirjutab minu kasutusjuhendisse.”
"Noh, muidugi ma teen märkmeid..."
"Tegelikult proovib ta salaja oma päevikut minu juhendis pidada, et tema naine teada ei saaks, et ta pole vaevunud mind kasutama õppima," ütles deemon.
"Aga kuhu jääb Vimesi kasutusjuhend?" nähvas Vimes. "Ma panen tähele, et sina pole ka vaevunud mind kasutama õppima!"
Deemon jäi mõtlema. "Kas inimestel on kasutusjuhendid?" küsis ta.
"Igatahes oleks see pagana hea mõte!" ütles Vimes.
"See on tõsi," pomises Angua.
"Seal võiks olla näiteks, et "Esimene peatükk: bingli-bingli-biip ja teised õudsed lollused, millega inimesi kell kuus hommikul ehmatatakse,"" jätkas Vimes, metsik pilk silmis. "Ja "Vigade parandamine: minu omanik üritab mind järjekindlalt tualetipotti visata - mida ma valesti teen?" Ja..." (lk 125-126)
  • Üks õnneliku elu igivanu reegleid on: suhtu alati ettevaatusega aparaatidesse, mis kaaluvad vähem kui nende käsitsemisõpetus. (lk 150)
  • [Desorganisaator:] "Kuule, pole mõtet oma viha minu peale välja valada, kui sa ise ei saa õigest aegruumist kinni peetud!"
[Vimes:] "Mida paganat see veel tähendab?"
"Ahaa, ma teadsin, et sa ei lugenud juhendit! Peatükis XVII-2 (alalõik c) öeldakse väga selgelt, et ühte reaalsusse jäämine on ülimalt tähtis, muidu tekib ebakindluse printsiibi kohaselt..."
"Unusta ära, et ma üldse küsisin." (lk 200-201)
  • [Ahmed:] "Isegi teenritele tähendab sõda, et tuleb tappa või saada tapetud. Teie pole sõjameheks sündinud, isand Samuel."
Vimes torkas oma saua talle nina alla.
"Ma pole tapjaks sündinud! Kas te näete seda? Näete, mis siin kirjas on? Mina peaksin valvama rahu! Kui ma selle tegemiseks inimesi tapma hakkan, siis olen ma vale juhendit lugenud!" (lk 300)