Mine sisu juurde

Kehaosa

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Neil ülima spetsialiseerumise päevil eeldame, et ka keha spetsialiseerub, arendades iga oma osa välja ühe eesmärgi täitmiseks. Kuid nagu selgub, on mõnel kehaosal mitu ametit. Kopsudega ei kuule mitte ainult konnad, vaid ka mõned maod ja sisalikud; arvatakse, et pringlitel ja delfiinidel liigub heli läbi õliga täidetud alalõua.


  • Nägu ei pruugi olla ühe inimese kõige ilmekam kehaosa. Hetke jäädvustav maalikunst on seda tõestanud. Aga kulub päevi ja aastaid, lõpuks ilmutab just nägu elu kontsentratsiooni.


  • Suurel kalalaeval teadustööd tehes pidime ühe saksa teadlase projekti jaoks eraldama soomuslestade organid, et mõõta radioaktiivsuse taset kala kehaosades. Ühte anumasse läksid maksad, teise sooled, kolmandasse gonaadid ehk suguorganid ja neljandasse ajud. Et saada kokku analüüsiks vajalik ajude kogus, mis oli 50 grammi, pidime ära lahkama umbes kolmsada kala.
Töö lõpus vaatasin hiiglasuurt suguorganite kotti ja imepisikest ajude topsi. "Vaata, kui palju on neil marja ja niiska võrreldes ajudega," ütlesin imestusega mu kõrval seisvale sakslasest tudengipoisile. "Ma tean!" vastas ta naerdes. "Hashtag priorities!"