Margit Sutrop

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Filosoofiateaduskonna dekaan Margit Sutrop 2014. aasta 2. detsembril seminaril „Rahvusvahelised rahvusteadused rahvusülikoolis”

Margit Sutrop (sündinud 13. oktoobril 1963) on eesti filosoof.

Tsitaate[muuda]

Ma arvan, et samavõrd kui on kasvanud meie refleksioonivõime, teadmiste hulk, samavõrd on tehnilised võimalused arvardanud meie võimalusi kurja teha: kui pahad inimesed 2000 aastat tagasi võisid vibu lasta, võisid mõõkadega võidelda, võisid üksteist hävitada mürgi või mõnede muude koledate relvadega, siis tänapäeval on pahade inimeste käes aatompommid ja see kindlasti suurendab seda niisugust kurjuse tegemise hulka, vähemalt kvantitatiivselt, määratult. (Ööülikool, 5m40s 16. detsember 2008, Tampere maja, Tartu - avalik lindistus)

Just see eluvorm, igapäevane võitlus oma privileegide eest, on eestlastele saanud viimaste aastakümnete jooksul liiga omaseks. Paljud hoiavad kiivalt kinni arusaamast, nagu oleksid inimesed teeninud ära ebavõrdse kohtlemise ... Eestlastel ei ole seda usku, et kõik inimesed on võrdsed. ("Nõukogude aja ihalus on ohtlik", 25. mai 2006, Postimees)

Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel