Mine sisu juurde

Saalomon

Allikas: Vikitsitaadid
Lavinia Fontana maalil "Seeba kuninganna külastab kuningas Saalomoni" (u 1600) kujutavad Saalomoni ja Seeba kuningannat Vincenzo I Gonzaga ja tema naine Eleonora de Medici.
Gertrud Bock-Schnirlin, "Saalomon ja Seeba kuninganna" (1930)

Tema kohta[muuda]

Luule[muuda]

Saalomonil, Saalomonil
sadatuhat naist.
Ise põlgas, ise põlgas
ilmaelu maist.
    Seeba kuninganna
    rinna rahuranna
    leidis üles, leidis üles.
    Mures sada naist.

  • Arvo Mägi, "Vana Aadam", kogus "Regivärsid", 1963

Proosa[muuda]

  • Liibanoni kuberner oli poolakas, armastusväärne ja nii elegantselt riides, nagu tahaks ta Bond Streetile jalutama minna. Ta igavles ja igatses Euroopa suurlinnade järele. Ta kutsus meid külla oma lossi Liibanoni mäel, kust vaatas vanaaegsete vürstide kombel oma rahvale ülevalt alla. Suur luksuslik ehitis, mille euroopaliku elegantsiga sisustatud salongid sobisid vanatestamentlikule mäele niisama vähe kui mondäänne poolakaski, paiknes imekaunil metsasel nõlval, kuid asjatult otsisin seedreid, mis olid lahutamatult seotud Liibanoniga. Kõikjal kõrgusid suurepärased vanad puud, kuid mitte ühtegi seedrit. Kuhu olid nad jäänud? Kas Saalomon laskis templi ehitamiseks nad viimseni maha võtta?
Ühel väljasõidul nägin siiski mõnda neist. Neil olid võred ümber nagu metsloomadel loomaaias, nad olid haruldused, mida võis vaadata, ent mitte puutuda. Nad polnud eriti ilusad; kristlaste valitsus ei mõjunud neile ilmselt hästi. (lk 67)

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel