Mine sisu juurde

Sten Lassmann

Allikas: Vikitsitaadid
Sten Lassmann 19. märtsil 2014 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise laega saalis esitlemas IV ja V heliplaati sarjast "Heino Elleri kogutud klaveriteosed"

Sten Lassmann (sündinud 26. mail 1982) on Eesti pianist.

  • Beethoven on sellise mastaabiga kunstnik, et ühel instrumentalistil kuulub Beethoven kõigi eluperioodide juurde alates esimestest õpinguaastatest kuni vanameistristaatuseni, sest Beethoveni loomingust kõlab vastu sügav humanistlik vaim. [---] Seda vaimu võiks tõlgendada kui usku inimesse, mis on ka kogu romantilise esteetika kreedo. Inimene kui väärtus, arusaam sellest ei ole kaasa sündinud. Me näeme ju praegugi maailmas ühiskondi, kus sellest kontseptsioonist ei oldagi võimelised aru saama.
  • Maailm ei ole kunagi mitte kedagi oodanud, ka Goethet mitte. Vaid need inimesed on ise tulnud ja olnud. Teisest küljest maailm just noori pianiste ootabki, sest pärast kahekümnendat eluaastat on pianisti jaoks juba hilja.
  • [Heino Elleri muusika kohta:] Vaoshoitud, peen, hingelaadilt panteistlik. Ehk siis mõneti loodusrahva muusika.
  • Sa võid olla väga andekas, aga inimeste ees teha hästi palju keerulisi asju, nii et inimesed vaatavad iga su sõrmeliigutust, selleks peab olema arenenud närvisüsteem.
  • Intensiivne looduse kasutus vähendab mitte ainult liikide arvu, vaid ka liikide arvukust. Tulemused on kohutavad: loodus ühtlustub nagu hamburger, kaob mitmekesisus.
Vikipeedias leidub artikkel