Mine sisu juurde

Tatikas

Allikas: Vikitsitaadid
Liivtatik (Suillus variegatus)

Tatik ehk tatikas (Suillus) on tatiklaste sugukonda kuuluv seente perekond. Nagu puravikel, koosneb ka tatikatel kübaraalune kiht torukestest. Tatikute kübar on kaetud limakihiga. Eestis kasvab üheksa liiki tatikuid, mõned neist, nt liivtatik ehk liivapuravik, on head söögiseened.

Proosa

[muuda]
  • Lisaks pole maailmas enam tõenäoliselt alles ühtegi kultuuri, kus seenenäitust külastaks rohkem inimesi kui rokk-kontserti. Eesti rokkstaarid on kivipuravik, männiriisikas ja suur sirmik. Minu meelest kõneleb see siiski midagi inimese ja looduse seotuse kohta, see on korilase taktikaline võit tsivilisatsiooni üle. "Tatikaline võit," tahtsin muidugi öelda.
  • "Eesti-Soome kohtumine oli tasane ja lõppes rahumeelse viigiga," luges ta unejutuks. "Ilm oli palav, väravaid ei löödud, lisaaeg jäeti ära, et rutem koju saaks. Teisel poolajal tegid väravavahid uinaku, vahepeal käidi ujumas. Ründajad leidsid platsi servast tatikaid, neist valmis maitsev kaste. Järgmine matš ..." Ajaleht pudenes põrandale. Piia ja isa magasid.

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel