Võitluskunstid

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Kui Lobsang kergel sammul edasi astuva Lu-Tze kannul minema hakkas, kuulis ta, kuidas dojoülem, kes, nagu kõik õpetajad, ei tahtnud kunagi käest lasta võimalust klassile õppetundi anda, ütles: "Dojo! Milline on Esimene Reegel?"
Isegi kössitav väljakutsuja pomises teistega kaasa:
"Ära käitu ettevaatamatult, kui sinu vastas on kiilakad kortsulised ja naeratavad mehikesed!" (lk 51)
  • "Kas sa okidoki’t oskad?"
"Seal on ainult mingid jänesehüpped."
"Sitake’t?"
"Kui ma tahan oma käsi kuuma liiva sisse toppida, siis lähen ma mere äärde."
"Kiai-ai’d?"
"Korralike telliste raiskamine."
"Kando-re-mi'd?"
"Selle mõtlesid sa küll ise välja."
"Tung-pi'd?"
"See on lihtsalt pahaendeline lilleseadekunst."
"Déjà-fu'd?" Selle peale tuli reaktsioon. Lu-Tze kergitas kulme.
"Déjà-fu? Sa siis tead seda kuulujuttu? Hah! Siin ei oska ükski munk déjà-fu'd," ütles ta. "Kui nad oskaksid, siis saaksin ma varsti teada. Kuula, poiss, vägivald on vägivaldsete abinõu. Kitsikuses aitab enamasti luuavarrest." (lk 99-100)


  • Vimes nägi, kuidas maastik mööda ujus, kui ta üle terrassi purjetas ja selili lillepeenrasse maandus, kus ta jäi taevasse vahtima. Tema nägemisalasse ilmus Feeney murelik nägu, mis tundus pisut liiga suur. "Andke andeks, komandör. Mina isiklikult ei tahaks teile mingi hinna eest viga teha, aga ma ei tahtnud, et teile vale mulje jääks. Selle võtte nimi on "üks mees tema üleval all väga kahju"."
    • Terry Pratchett, "Tubakas", tlk Allan Eichenbaum, 2012, lk 99


  • Ridcully muigas. "Härra, see vanamees, kellest te räägite, on kõigi eales leiutatud võitluskunstide meister. Tegelikult on ta suurema osa neist ka ise leiutanud, näiteks on ta ainus teadaolev déjà-fu meister. Ta võib sooritada õhku rusikahoobi, mis tuleb sulle koju järele ja annab sulle nätaka vastu vahtimist alles siis, kui sa oma välisukse lahti teed. Teda tuntakse kui Lu-Tzed - nimi, mis külvab hirmu kõigisse, kes ei oska seda hääldada, rääkimata õigesti kirjutamisest. Minu nõuanne on talle naeratada ja ta väga ettevaatlikult minu kabinetti juhatada."
    • Terry Pratchett, "Auru juurde", tlk Allan Eichenbaum, 2014, lk 102