Mine sisu juurde

Andaluusia

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Andalucía on päikeses punakaks kõrbenud keha ja oliivipuud tema karvastik. Ilmatuma tundlik maastik — kui nõlvu kõdistada, siis nad naeraksid. Aga valgus siblib neist üle märkamatuil sammel. Oi, kõndiva valguse maa, kus päike veereb maakera pinnal! (lk 64)
  • Andalucías tekib täiesti ootamatult kindel veendumus, et sa pead uskuma elu. Sa pead jälle usaldama elu. Sest kõik pöörab heaks. Ja kui ongi halb, siis on ikkagi hea. Sa pead uskuma, et kõik, mis elus juhtub, on hea. Sa pead sukelduma ajavoolu ilma vastu puiklemata. Kõik on hea. Kõik on. Kõik. (lk 64)


  • Hispaania lõunapoolseima regiooni nimi Andaluusia meenutab kohe midagi romantilist. Tänu oma vaheldusrikkale ajaloole, maastike ilule ja vaheldusrikkusele, inimeste meeldivale iseloomule ning rikkale ja värvikale kultuuritaustale õigustab Andaluusia tõepoolest ka kõige mitmekesisemate huvidega turisti ootusi. (lk 250)
  • Hispaania mõtleja Jose Ortega y Gasset (1883-1955) ütluse järgi elab andaluuslane külluslikul maal, mis annab väikese vaevaga oivalisi vilju. Ortega arvates on inimene seal nagu taim, kes toitub ainult osaliselt maast, ülejäänu võtab ta soojast õhust ja heast valgusest. (lk 251)
Vikipeedias leidub artikkel