Mine sisu juurde

Ott Kurs

Allikas: Vikitsitaadid
Ott Kurs, 2011.

Ott Valdeko Kurs (sündinud 24. märtsil 1939 Tartus) on eesti geograaf, etnoloog, turkoloog ja fennougrist.

Artiklid

[muuda]
  • Hispaania lõunapoolseima regiooni nimi Andaluusia meenutab kohe midagi romantilist. Tänu oma vaheldusrikkale ajaloole, maastike ilule ja vaheldusrikkusele, inimeste meeldivale iseloomule ning rikkale ja värvikale kultuuritaustale õigustab Andaluusia tõepoolest ka kõige mitmekesisemate huvidega turisti ootusi. (lk 250)
  • Hispaania mõtleja Jose Ortega y Gasset (1883-1955) ütluse järgi elab andaluuslane külluslikul maal, mis annab väikese vaevaga oivalisi vilju. Ortega arvates on inimene seal nagu taim, kes toitub ainult osaliselt maast, ülejäänu võtab ta soojast õhust ja heast valgusest. (lk 251)
  • Eks andaluuslasi peetakse kastiillastest (Hispaania keskse ajaloolise maakonna Kastiilia elanikest) muretumateks, rõõmsamateks ja idamaiselt fantaasiarikkamateks. Hoolimata kauaaegsest araabia (mauri) kultuuri mõjust, on nad siiski jäänud eelkõige sarmikateks hispaanlasteks. Ilust lugu pidavaid andaluuslasi saadavad lilled ja laulud. Omakorda erinevad üksteisest mägedes ja madalamal alal elavad andaluuslased: kõrgmaa elanikud on väiksema jutuga ja tõsisemad, peavad rohkem kinni vanadest kommetest ning on sama külalislahked kui araablased; madalandaluuslased olevat kõige muretumad ja heatahtlikumad hispaanlased, sealjuures terased, viisakad ja nobedad, kuigi ei armasta kehalist ja vaimset pingutust. Just nemad olevat need, kes peavad kõige rohkem lugu härjavõitlusest, pidudest ja olengutest veini, mängu ja tantsuga. (lk 251)


Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel