Mine sisu juurde

Andrus Ansip

Allikas: Vikitsitaadid
Andrus Ansip (2012)

Andrus Ansip (sündis 1. oktoobril 1956 Tartus) on Eesti poliitik, endine Tartu linnapea, Eesti peaminister 2005-2014. Ansip on Eesti Reformierakonna asutajaliige, Euroopa Komisjoni asepresident (2014-2019) ja Euroopa Parlamendi saadik.

2006[muuda]

  • Praegust olukorda, kus tallatakse põrmude peal, tõmmatakse karmoškat seal, lüüakse tantsu ja visatakse viina põrmude peal, haudade peal, ei saa kindlasti pidada normaalseks.
  • See inimene, kes hakkab ümbermatmisele vastu sõdima, peab deklareerima, et tema tõekspidamistega sobib haudadel tallamine, et tema tõekspidamistega sobib trollibussi ootamine haudadel. Ma arvan, et selliseid inimesi on võimatu Eestist leida.
  • Ma ei kujuta ette, et keegi võiks minna Tõnismäele ja ööpimeduse varjus kraana konksu otsa riputada pronkssõduri ja sellega kuhugi ära sõita. See pole õigusriigile kohane lahendus.

2007[muuda]

2008[muuda]

  • Jah, ega mina ei saa ka anda garantiid, et enam ei saa kuidagimoodi halvemaks minna. Ma imestan nende üle, kes ütlevad, et no nüüd on põhjas ära käidud. Ma sellisest põhja määratlusest ei saa hästi aru. Ja ma ei saa ka sellest aru, et kust võetakse see optimism ja öeldakse, et nüüd saab ainult ülesse minna, enam allapoole minna ei saa. Seda ma olen siin ka korduvalt öelnud, et kui see on kriis ja krahh, et siis ainult sellises kriisis ja krahhis ma tahaksingi elada.

2009[muuda]

  • Praegune majandussurutise aeg näitab, kuivõrd me oleme valmis oma lühiajalisi ja omakasupüüdlikke eesmärke ohvriks tooma Eesti kui terviku jaoks. Mida rohkem me seda suudame, seda edukamalt lähtepositsioonilt võib Eesti üleilmsest majanduskriisist välja tulla.

2011[muuda]

2012[muuda]

  • Ma võtan ka Õhtulehte tsiteerida. 6. veebruar 2012: "ACTA on arenenud riikides rahva eest salaja väljatöötatud leping, mis annab internetiteenuse pakkujale kohustuse jälgida kõiki tegemisi internetis ja karistada igasuguste autoriõiguste rikkumiste eest kopsaka rahatrahvi või vangistusega ilma kohtuta." Vaadake, mis meid ees ootab! "Keelab odavamad, kuid sama efektiga järeletehtud ravimid ja patenteerib ära taimede ja teraviljade seemned, mida ei tohi siis enam kõik oma põldudel kasvatada."
Sõbrad! Põllumajandusega on nüüd täiesti läbi! Laar üritas, ei saanud hakkama, ACTA teeb selle asja ära!
Teate, inimene, kes midagi säärast väidab, on seemneid söönud, ja mitte neid seemneid, mida meie oma põldudele külvame. (Naer.) Tavaliselt niisugustel puhkudel, kui inimestel sellised kahtlused on, aitab selle vastu see, et pannakse aeg-ajalt foolium mütsi sisse. Mõned arvavad, et abi võib olla ka mullivannist. Ma ei tea, mis konkreetsel puhul võiks aidata, aga inimesed võiksid kusagilt abi otsida!

Tsitaadid Andrus Ansipi kohta[muuda]

  • Ansip võib seda tahta, aga Eesti ei taha peaministrile nii meelepärases kriisis elada.
  • Peaminister Ansip on Eesti riigi jaoks õnnetus, millest ainult ehk katk võiks hullem olla. Reformierakonna valitsemine on Eesti riigile ja inimestele toonud kaasa häda ja viletsust. Selle põhjus on valitsuse lõputu eneseimetlus ning teadmiste ja oskuste vähesus, et mitte öelda lausrumalus.

Viited[muuda]

  1. Kajar Kase "Vilja Savisaar: Ansipist oleks Eestile hullem vaid katk" Postimees, 20. veebruar 2009
  2. Kertu Kula, "Loe Vilja Savisaare väljaütlemisi Reformierakonna kohta" Postimees, 18. juuni 2013

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel