Mine sisu juurde

Maksud

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]


  • Võlurid ütlesid, et Ülikool asub võlutud maapinnal ja ei kuulu seetõttu maksustamise alla, ja pealegi ei ole teadmiste pealt võimalik makse võtta.
Patriits ütles, et on küll. Selleks oli kakssada dollarit näo kohta; kui näo kohta tekitab probleeme, siis võis asja ka näotult korraldada.
Võlurid ütlesid, et Ülikool polnud kunagi tsiviilvõimudele makse maksnud.
Patriits ütles, et ta ei kavatse enam kauaks tsiviliseerituks jääda.
Võlurid ütlesid, et millised oleksid kergemad tingimused?
Patriits ütles, et need ongi kerged tingimused. Raskeid tingimusi ei tahaks nad kuulda.


  • Ja muidugi mängisid asja juures oma rolli trollinarkootikumid. Nende olemasolu ajas Flutteri nii pabinasse, et ta mõtles välja uusi jumalaid, kelle nimel vanduda, et tema ei teadnud asjast midagi. Vimes uskus teda. Flutteri teada oli tünnides ainult tubakas. Vana hea tubakas: tubakas pole midagi kahjulikku ja tubaka vedamine salakaubana... noh, see on tegelikult ju nagu mäng, kõik teavad seda. Maksudest kõrvalehiilimine on ju täiesti lubatud, selleks maksud ongi! Vimes mõtles: ma olen alati öelnud, et just nii see käib. Väikesed kuriteod sigitavad suuri. Kui sa väikestest kuritegudest muigega mööda vaatad, litsuvad suured kuriteod su varsti laiaks. (lk 203)


  • Eesti reklaamib ennast rahvusvahelises finantsmeedias kui väga madalate maksudega maa. See informatsioon vastab üldjoontes tõele, mis puudutab välisinvestoreid, ettevõtjaid ja üldse kõige kõrgemasse tulutsentiili (sajandikku) kuuluvat elanikkonnafraktsiooni. Neile on maksud võib-olla tõesti üsna madalad. Kuid alamklasside jaoks on olemas mehhanismid, millega nad sisuliselt paljaks saab röövida. Selle süsteemi üks osa on mitmesugused trahvid (sks. Strafe, karistused, mida vanaema nimetas ikka "trahvilöökideks"), mille summa ei olene isiku sissetulekutest ja mis on sissetulekute ja karistatavate üleastumisega võrreldes ülikõrged.
  • Aga loomulikult, maksutõusud ei meeldi kellelegi. Ja me teame ka seda, alates eilsest vähemalt, et ka kokkuhoid ei meeldi kellelegi.
Samas, oma riik meeldib meile kõigile või vähemalt enamusele. Ja oma riigi mõte on teha üheskoos asju, mida igaüks eraldi teha ei saaks. Ja selleks tuleb koguda makse.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel