Mine sisu juurde

Anu Tali

Allikas: Vikitsitaadid
Kadri ja Anu Tali, 2000.

Anu Tali (sündinud 18. juunil 1972 Tallinnas) on eesti dirigent.

Intervjuud

[muuda]
  • Ma soovin vananemise asemel ikkagi küpseda. Teisest küljest, kui sa noorena oma asja ei alusta, siis pole vanaduses ka midagi küpsetada. See jutt, et inimene ainult teravamaks muutub, ei pea paika. Mingil hetkel hakkab ring teisest otsast täis saama.
  • Ma kindlasti tahtsin saada muusikuks ja mitte dirigendiks. Dirigeerimine on tulnud sellest, et mind on eluaeg võlunud partituurid, kus on kõlamassid ja orkestrivõimalused.
  • Ma olen ikkagi Anu ja ei ärka hommikul lausega "Tere hommikust, maestro!". Olen selline, nagu lasteaiasõbrad mind mäletavad.
  • [Vene muusikast Ukraina sõja kontekstis:] Teine asi on, et kas kogu aeg seda nõukogude vene filmimuusikat kuulata, mida me kõik väga armastasime ja millega koos nostalgitsesime. Seda ma täna teha ei taha. Mängida Tšaikovskit ja Rahmaninovi, kes on palju kannatanud oma maal elamise pärast, selles ei ole midagi halba.
  • Mind huvitab tänapäeva ooperilauljate juures ka vähem hääletüüp ja rohkem interpretatsioon. Sulle tundub, et see on kaasaegne, see puudutab sind, see võiksid sina olla ja see on nii lihtne. Võib-olla see on see kaasaja muusika meisterlikkus.
  • See, et me suudame oma regilaule taastoota ja neid lastele õpetada, noodilugemist õpetada ja laulupidusid ette valmistada, on suur väärtus.
  • Mu usk on, et me kasvatame nooremat publikut, aga eelkõige endasse uskuvat noorsugu. Et sa julged olla, ei mõtle, kas minust saab advokaat, kooliõpetaja või sportlane, vaid et sul on veel nüansse, sul on iseolemiseks veel võimalusi.
  • Kui sul on sellel hetkel selles muusikas hea olla, siis inimesed leiavad selle üles. See peab lähtuma sinust. Eelkõige algab maailma muutmine meist endist, teistesse tuleb suhtuda samamoodi nagu sa tahad, et sinusse suhtutakse.
  • Mul on olnud Kadri kõrval, me oleme olnud suhteliselt jõuline tandem, see on mind päästnud ja säästnud. Eks ma tulin ikka uksest suure kolinaga sisse, et ei kuuleks, mis minust räägitakse, aga nüüd on ajad muidugi muutunud. Täna võivad noored naised teha, mida nad tahavad ja maailm võib otsustada, kas võtab selle vastu või mitte.

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel