Barrikaad

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Ükskõik, mis parajasti juhtus, inimesed üritasid hoolitseda selle eest, et see ei juhtuks nende tänaval. Praegu ei olnud tegemist revolutsiooniga. Täpselt vastupidi. Kaitsti omaenda kodukotust.
Vaalaluu teele ehitati barrikaadi. See polnud kuigi hea barrikaad, sest peamise osa sellest moodustasid kummulikeeratud turulauad, üks väike vanker ja üsna suur hulk kodumööblit, aga see oli Sümbol. (lk 225-226)
  • Vimes viskas tobeda, ülespuhutud ruupori kõrvale. Ta pani käed suu ümber torusse.
"Mõned teist tunnevad mind!" hüüdis ta. "Mina olen seersant Keel ja praegu juhin ma Siirupikaevanduse tee vahtkonnamaja! Ja ma käsin teil selle barrikaadi koost lahti võtta..."
Vastuseks oli irvitavate hõisete koor ja paar viletsalt sihitud lendavat eset. Vimes ootas, seistes paigal nagu puupakk, kuni hääled vaibusid. Siis tõstis ta jälle käed.
"Ma kordan - ma käsin teil barrikaadi lahti võtta." Ta tõmbas hinge ja jätkas: "Ning ehitada see uuesti üles Kaabli tänava nurgal! Ja teine barrikaad tehke Palja tänava otsa! Korralikult ehitatud! No anna kannatust, barrikaadi ei tehta nii, et kuhjad lihtsalt träni kokku! Barrikaadi tuleb ehitada! Kes siin ülemus on?" (lk 233)


  • Sellal kui mind Kiievis polnud, on barrikaadid Institutska tänaval ja ZUMi kaubamaja ees uuesti üles ehitatud ja neid on isegi kõrgemaks tehtud. Sellise ilmaga pole see raske! Inimesed topivad lihtsalt lund ja tänavalt lahti raiutud suuri jääkamakaid kottidesse ja hiivavad need üles barrikaadidele. Nüüdseks on barrikaadid juba tublisti üle nelja meetri kõrged, võib-olla koguni viis.
    • Andrei Kurkov, "Ukraina päevik. Ülestähendusi kriisikoldest", tlk Anu Wintschalek, Äripäev, 2014, lk 39


  • Perekond oli end barrikadeerinud ühest küljest veega, teisest küljest kirsikividega nagu tillukeste kuulidega, mis olid löönud kajakaparve sisse auke. Need on orgaanilised, ütles Levik, viidates sellele, et see polnud prügi, kuigi seda ei ütleks ta iial, sest tema perekonna suhted prügiga olid komplitseeritud. Kuid kirsikividega oli see probleem, et nad ummistavad vereliine ja kannavad endas suude inetut saladust.

Kirjandus[muuda]