Daniel Hope

Allikas: Vikitsitaadid
Daniel Hope, 2016.

Daniel Hope (sündinud 17. augustil 1973 Durbanis Lõuna-Aafrika Vabariigis) on Saksamaa ja Suurbritannia viiuldaja ja aktivist. Tema ema oli viiuldaja Yehudi Menuhini assistent.

Intervjuud[muuda]

  • [Ukraina sõjast:] See on tohutu katastroof. Olen alati mõelnud, et sõda on inimlike väärtuste täielik kokkukukkumine. Sellise asja juhtumine 2022. aastal keset Euroopat on šokeeriv ja väga-väga ohtlik.
  • [Aktivismist:] Iga kunstnik on isesugune ja ma ei usu, et siin saab olla mingit ühte reeglit. Minu tagasihoidlikul hinnangul on muusikal tohutult võimu ja mõju, nii kunstiliselt kui ka sotsiaalselt. Ma usun selle kasutamisse, et kommunikeerida, luua sidet.
  • Kui poleks Yehudi Menuhini ääretut lahkust ja inspiratsiooni, siis me siin üldse ei räägikski.
  • Mind huvitab väga, mida mujal tehakse, ükskõik kust see tuleb. Olen loomuomaselt uudishimulik. Mis ei tähenda muidugi, et mulle meeldiks, ma saaks aru või oleks avatud kõikidele stiilidele. Mul on teatavad raskused mõne heavy metal'i või house'i vormiga, rääkimata saksa šlaagrist.
  • USA muusika sümboliseerib USA elu, mida iseloomustavad paindlikkus, kohanemisvõime ja teadlikult – ning pidevalt – luua ja taasluua. Seda on ameeriklased teinud. Mulle tundub, et nende muusikal on samasugune energia ja sellepärast ongi see maailma nii palju mõjutanud, ehkki selle ajalugu pole paljude teistega võrreldes nii pikk.
  • Ükspäev juhtusin suurepärase Salvador Dalí tsitaadi peale: ära kunagi karda täiuslikkust, sest sa niikuinii ei saavuta seda. Arvan, et selles midagi on.
  • [Milline on teie viimane suurim mitteklassikalise muusika elamus?] Iggy Popi "The Passenger". Neli akordi ja rohkem polegi midagi öelda. Kui, siis ainult "la la la la la la".