Mine sisu juurde

Mõju

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Gravitatsioon avaldub üldjuhul nii nõrgalt, et suudame selle mõju registreerida üksnes tohutu massiga taevakehade, näiteks Maa või Päikese puhul - ja ka siis on see üpris tagasihoidlik. Lõppude lõpuks võite ju kirjaklambri magnetiga üles tõsta ja see konkureerib edukalt kogu Maa gravitatsioonilise mõjuga. (lk 14)
  • Kuigi põhimõtteliselt võivad kõik universumi objektid olla omavahel vastasmõjus, on suurem osa sellistest vastasmõjudest mõõtmiseks liiga väikesed. Vaadelda saab ainult selliseid objekte, mis meid tuvastataval määral mõjutavad. Kui miski avaldab ainult väikest mõju, võib see küll olla otse nina all, kuid siiski märkamata jääda. Tõenäoliselt ongi see põhjus, miks üksikud tumeaine osakesed, mida leidub oletatavasti kõikjal meie ümber, on seniajani avastamata jäänud. (lk 14)
  • Ei saa välistada, et osa tumeainest tunneb omaenda jõudu - tumedat valgust, kui soovite. Kui suurem osa tumeainest loetakse tavaliselt suhteliselt vähemõjusa 85 protsendi hulka, võiksime äsja välja pakutud tumeainetüüpi liigitada tõusvaks keskklassiks, mille vastasmõjud matkivad meile tuttava aine omi. (lk 15)
    • Lisa Randall, "Tumeaine ja dinosaurused: universumi uskumatud seosed", tlk Vahur Lokk, 2017


  • "Selleks et vitamiine neelata, pole ennast vaja alasti kiskuda," ütles proua Donzert.
[Apteekriproua:] "Muidugi mitte, aga kui oled alasti, mõjuvad nad paremini." (lk 40)
  • Elsa Triolet, "Roosid järelmaksuga", tlk Immanuel Pau, 1962

Luule[muuda]

Luuletused ei muuda ikka veel midagi,
mitte eriti, low impact,
ja saast ei kahane sellest, et teda ei vaadata,
nii et kirjuta, sest vodevill kirjutab ennast niikuinii.
Iivelduse vastu, öeldakse, aitavat ingveritee.