Eik Erik Sikk

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eik Erik Sikk, 2015.

Eik Erik Sikk (artistinimega EiK, endise artistinimega EIXD; sündinud 25. septembril 2000) on eesti noor räppar.

Intervjuud[muuda]

  • Närv tuleb ikka sisse, aga see on pigem adrenaliin. See on hea närv. Ma ei karda kontserdil kukkuda. Inimesed tulevad ju kohale ja täiega ootavad, et oleksin seal ja esitaksin neile neid palasid. Ei karda midagi valesti teha. Mul võivad ju sõnad sassi minna, aga sellest ei juhtu midagi, sest publik tahab näha, mis ma tollel hetkel neile esitan.
  • Mul on tunne, et mida vanemaks inimene saab, seda vähem üritab ta enda ümber kõike muuta, sest alati läheb ju midagi valesti. Seepärast ei muretse ma enam nii palju. Olen leidnud enda ümber inimesed, kellele saan loota. Ehk siis üksindust ei ole enam nii palju. See on muusikale muidugi väga halb, kui ei ole suurt kurbust kogu aeg.
  • Jah, olen sellele viimasel ajal palju keskendunud, et tekstid oleksid arusaadavamad. Varasemalt oli nii, et panin oma ideedest kokku mingi Frankensteini koletise. Selline kollaažitehnika on küll jäänud, kuid hoolitsen selle eest, et igas palas oleks läbiv mõte. Et kuulaja saaks vähemalt aru, mida refrääniga öelda tahan. Ülejäänu võib jääda interpreteerimiseks, avatumaks.
  • Mu meeleolu muutub palju just ilmast olenevalt. Sügistuuled, tuisud ja kõik selline väga mõjutavad, eriti kui enda emotsionaalne seisund on samuti tormiline. Siis sünnivad head tekstid.
  • Avalikkusele on nii raske tõestada midagi teistsugust, kui sulle on varasemalt mingi silt külge kleebitud. Mul läks kaua aega, et inimesed mind enam "nooreks räppariks" ei kutsuks.
  • See on sõnamuusika, ilmselt! Sõnad on keskmes, ülejäänud muusika loob terviku. Kuna ma ei kirjuta ühtegi teksti algusest peale laulusõnadena, siis ei mahu alati kõik ka takti ära. Sel juhul ma retsiteerin. Ei tahaks tervet laulu laulda, siis see ei oleks minulik.
  • Kõik on minu enda peas kinni. Kõige rohkem on mind trööbanud ma ise. Muretsen asjade pärast üle. Vahepeal peab natuke kurb olema, hommikul on jälle pilt selgem. Oma nutud peab ära nutma, nii jõuab ka rahuni.
  • Mul ei ole unistusi, on plaanid. Murede ja melanhoolsuse üks suur põhjus on kõige kohustusena võtmine – tarvis on teha asi ära, saada linnuke kirja. Seetõttu ma eriti ei unista.


Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel