Mine sisu juurde

Enn Tõugu

Allikas: Vikitsitaadid
Enn Tõugu 2016. aasta teaduskommunikatsiooni konverentsil

Enn Tõugu (20. mai 1935 Tallinn – 30. märts 2020) oli eesti arvutiteadlane, Eesti Teaduste Akadeemia liige.

  • Mõistke mind palun õigesti, meil on ka suurepäraseid poliitikuid, olgu näiteks Sven Mikser, aga üldiselt langetavad meie poliitikud otsuseid väga palju ebakompetentsuse tasemelt. Soomes-Rootsis konsulteerib poliitiline eliit märksa rohkem teadlaskonnaga ja langetab otsuseid läbimõeldumalt, aga meil – ma ei teagi, mis see on, kas lollus või laiskus -, aga asi ei toimi.
    • Margus Maidla, "Akadeemiline KesKus: Akadeemik Enn Tõugu on kunagisi imemasinaid – tänaseid arvuteid – loonud mees, kes jõudis kandideerida ka presidendiks", KesKus, 02. oktoober 2010


  • Kirjutamise stiil oli siin- ja sealpool raudset eesriiet erinev. Siin püüti panna kõik võimalikult kokku – kui sa juba midagi kirjutasid, siis panid kõik, mida sa avaldada tahtsid, korraga kirja. Nõukogude stiil oli väga kompaktne ja raskesti loetav. Välismaal, vastupidi, tehti terahaaval – natukene ja siis jälle natukene, et [artikleid] oleks hästi palju. See jätkub endiselt. (lk 74)
  • Ütleme, et kasvab üks hiiglama suur puu, vana tamm. Seal üleval on kõik need tulemused – kuskil kõrgel on aatomipomm, mis pole kättesaadav igaühele, vaid ainult suurriikidele. Ja all maa peal kõnnivad kõik need, kelle taskud on raha täis. Isegi need, kes tahaksid olla innovaatilised ja teadustulemusi rakendada, ei aima täpselt, mis seal üleval puu otsas toimub. See, kes teab, istub puu otsas, oma oksaharu peal, ja see, kellel on raha, kõnnib maas. Vaat seda vahet tuleb vähendada ja see ei ole Eestis sugugi hästi õnnestunud. (lk 77)
    • Virgo Siil, "Teadlane miiniväljal. Lähen ütlen tihastele, et teeme uuesti", Argo, 2019

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel