Erinevus lehekülje "Naiselikkus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
 
==Proosa==
 
* Kõik tüdrukud, orjameelseimast kõrgimani, õpivad ajapikku meeldimise nimel järele andma. Ema keelab neil kohelda poisse kamraadidena ja ise lähenemiskatseid teha, ta surub peale passiivse rolli. Kui nad soovivad alustada [[sõprus]]t või [[flirt]]i, peavad nad hoolikalt hoiduma näimast asja algatajaina, meestele ei meeldi ei poisitarid, sinisukad ega peaga naised; ülearune uljus, haritus, taip ja iseloom heidutab neid. Naiselik olla tähendab näida võimetu, tühine, passiivne ja kuulekas. (Kujunemine, lk 230)
* ... kui mehed soostuksid armastama orjatari asemel omataolist - selleks on võimelised vaid need mehed, kes on ühtaegu vabad kõrkusest ja alaväärsuskompleksist -, oleksid naised palju vähem mures oma naiselikkuse pärast. (Tee vabanemisele, lk 451)
** [[Simone de Beauvoir]], "Teine sugupool". Tõlkinud Anu Tõnnov ja Mare Mauer. Vagabund, 1997
 
 
* Naiselikkusel ei ole mingit erilist kõla. Konkreetset [[helistik]]ku. Või [[värv]]i. Naiselikkus on [[protsess]]. Seda võib kuulda hetkel, mil dominantseptakord muutub mažoorseks subdominanthelistikuks. (lk 210)
* Ta kuulis, et üks tema elu [[refrään]]idest valmistub ennast kordama: just siis, kui hakkad saavutama sügavat [[kontakt]]i naiselikkusega, seab kollektiivne [[alateadvus]] end [[uks]]e taga valmis, varustatuna [[nurklihvija]] ja suure teemantteraga. (lk 315-316)

Navigeerimismenüü