Mine sisu juurde

Eva-Lotta Kiibus

Allikas: Vikitsitaadid
Eva-Lotta Kiibus maailmameistrivõistlustel 2019
Eva-Lotta Kiibus, 2020.

Eva-Lotta Kiibus (sündinud 17. jaanuaril 2003 Tallinnas) on eesti iluuisutaja, üksiksõitja.


Intervjuud

[muuda]
 • Ma kardan, et ma hakkan kartma. Et ma ei julge. Et ma hakkan igas oma hüppes, igas liigutuses kõhklema, sest siis ei tule sealt midagi. Kui sa ei karda ja lähed julgelt peale, siis pühid isegi mõningase ebamugavuse minema ja tuled sellest välja. Kui sa ikkagi kardad ja lähed pelglikult igale hüppele, tulebki tihtipeale eksimus.
 • Olen mõelnud, et järgmist Anna Levandit minust vist ei saa. Nii hästi, kui tema seda teeb, ei ole ma valmis tegema. Nii suurt uisukooli vedama, nii palju uisutajaid vorpima - ma ei oska ja ma tunnen, et see ei ole see, kuidas tahan jääda uisutamisega seotuks. Ma kindlasti jään sellega seotuks, aga arvan, et mitte päris sellise suure treenerina.


 • [Iluuisutamise MM-il 14. kohaga olümpiakoha saavutamise järel:] See võistlus pakkus kõike, nii rõõmu, viha, kui kurbust - täiskomplekt.
 • Jää on libe absoluutselt kõigile. See oli väga üllatusterohke vabakava ja neid tulemusi poleks mitte keegi oodanud. Kõik sportlased näitasid, et nad on inimesed ja et neil kõigil on närvid.


 • Hästi oluline on lihvida oma mõtteid, et need ei segaks. Ma olen neid hüppeid juba hüpanud, ma olen neid kavasid juba sadu kordi sõitnud. Keha oskab ja keha teab, aga pea hakkab segama ja sellega tuleb nüüd tegeleda; just pea välja lülitada ja lihtsalt lasta kehal hüpata ja ta teeb kõik need ära.
 • Mulle lihtsalt meeldivad väga mu kava muusikad ja ma vahel panen need niisama mängima ja siis paratamatult hakkad oma kava sõitma. See väga aitab, kui sa visualiseerid endale ideaalse kava peas ette. Vähemalt minu puhul see annab mingit kindlust, et ma saan hakkama küll. Ma tean, et olen ennegi saanud ja saan ka nüüd.
 • Kas sa lähed närvi või sa ei lähe närvi, see on sinu otsustada, aga sul on üks kord.
 • Ma tahan, et uisutamine oleks ilus vaadata ja see oleks nauditav. Show pole õige sõna, aga et ta oleks etendus, tal oleks mingi lugu, see on kunst! Ta ei ole lihtsalt tuim sport.
 • Mulle ei meeldi väga vara ärgata, kellele üldse meeldiks hullult keset ööd ärgata! Seitse on mu tavaline äratuskell, aga on ka päevi, kui pean ärkama 5.50, et siis otse trenni minna.
 • Mul ei ole otseselt mingit toitumiskava, mida jälgiksin pingsalt, mille järgi ainult toituksin. Söön kõike, aga kogused on väga olulised. Jälgin põhiliselt ikkagi seda, et mul peab olema jõudu. Pean aru saama, et siin ei tule näljutamine või muud sellised asjad kõne allagi, sest siis ma laastan iseennast. Mul on vaja trenni teha ja mul on vaja seda jõudu, mitte kellelgi teisel. Eks see on aastatega välja kujunenud, mida ma söön. Mu pere on ka harjunud, neist keegi ei söö väga midagi niimoodi, mida mina ei saaks üldse ja mul peaks olema täiesti teine osakond, kus pean söömas käima. Kindlasti mitte! Kuidagi on harjumus süüa tervislikult kogu perega.
 • Ideaalne vorm – ma ei tea veel, mis on ideaalne vorm.
 • [Jaapani MM-ist 2019:] Olen sellele viimasel ajal tagasi mõelnud, et ei paistnud võib-olla välja, aga sisimas mõtlen tagasi, et siis olin küll täitsa laps. Eriti kui ma läksin Jaapanisse, olin kõigest ahvivaimustuses. Kõik, mida keegi ütles, keegi tegi, see kõik oli minu jaoks nii uus ja nii äge. Võin kindlalt väita, et sellepärast läks see võistlus ka hästi, et ma ei mõelnudki võistlusele kui millestki, mis võiks halvasti minna, sest kõik ümberringi oli nii tore, nii äge, nii lahe!. See viis halvad ja rasked mõtted võistluselt minema.
 • Üritan väga mitte mõelda sellele, mida teised ootavad. Mina ise ootan endalt palju. Ja see on mu enda süü, kui ma iseenda ootustele ei vasta ja ma saan iseennast maha teha iseenda peas. Ja iseennast kiita. Üritan lihtsalt mitte mõelda, mida teised ootavad. Las nad siis ootavad!


 • Eks üks siht silme ees oligi lihtsalt läbi murda ükskõik millest, mis ette tuleb. Väga palju mõtlemisruumi ei olnud: teed või ei tee. Muud valikut väga ei olnud.
 • Eks närvid ja pinge on alati, aga kuivõrd ma nii-öelda kartsin iseennast. Lootsin, et suudan iseennast rahustada ja samas iseennast tagant lükata. Terve aeg käis iseendaga võitlus.


 • [Treener Anna Levandi kohta:] Temas on kõike, nii karmust kui hoolt ja armastust. Tunnen iga päev trennis, et ta teab, mida ta teeb. [---] Ma usaldan teda ja arvan, et usaldus sportlase ja treeneri vahel ongi kõige olulisem. Kui seda ei ole, siis sealt pikemas perspektiivis ka midagi ei tule.
 • Ta on igasuguseid põnevaid väljendeid ja ütlusi kasutanud. Mõni päev, kui asjad ei tule nii hästi välja, on ta oma õpilasi nimetanud pelmeenideks supis. Ta on jaganud ka tarkusi, mis on mulle meelde jäänud ja mida tuleb meenutada, näiteks et sport ja trennid on justkui niidi ketramine. Seda ei saa teha kiiruga ja kiirustades, sest siis sa tõmbad niidi katki.


 • Võib-olla see kõlab imelikult, aga [kõige rohkem naudin] seda rasket tööd. Neid kavu sõita ja iseendaga tööd teha.
 • Minu kleidid on teinud Eesti väga head moedisainerid Ketlin Bachmann ja Riina Põldroos. Nendega oleme saanud ilusad kunstiteosed mu muusikatele taha. Need on väga olulised. Mulle peab [kleit] ikka väga meeldima!Tema kohta

[muuda]
 • Kava käib vastavalt tema arengule. Tema sotsiaalsele arengule, tema bioloogilisele arengule. Kogu aeg hoiad kätt pulsil ja vaatad, mida järgmisena teha, mida arvestada, mida suruda. See on väga individuaalne asi. Iga sportlasega alustan puhtalt lehelt ja vaatan, kuidas ta areneb. Tundub, et ta laseb end suunata ja tema arenemisvõime ei ole veel lõpule jõudnud.
 • Hästi intelligentse välimusega, hästi erudeeritud. Kehas on näha, kuidas on erudeeritud. Väga elegantne ja sügava sisuga uisutaja. Tunduvad võib-olla imelikud sellised sõnad sportlase kohta, aga seda on näha ja see eristab teda teistest uisutajatest.


 • Mina ikkagi ütlen, et tema sisemine maailm on eriline. Ta on väga sügava sisuga tüdruk. Tal on rikas maailm, ta ei piirdu ainult uisutamisega. Tal on sõpru, ta õpib koolis väga hästi. Teda huvitavad väga paljud asjad, ta loeb väga palju. Ja see on kohe tunda. See väljendub tema kavades – tema liigutused on intelligentsed ja rikkalikud, tema kehagraatsia on hoopis teistsugune. Ja see jääb silma, sest iluuisutamine on ikkagi selline ala, kus inimfaktor mängib väga suurt rolli ja kui ta on kõikidele sümpaatne – kohtunikele, publikule –, on see väga suur pluss.
 • Mulle isiklikult väga meeldib vaadata, kuidas ta kavasid sõidan. Ma lihtsalt naudin!


Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel