Mine sisu juurde

Horoskoop

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Tähetarka hakati võlla pooma. Keegi jõudis veel temalt küsida: "Kas sa säärast asjade kulgu oma horoskoobis ei näinud?"
"Nägin küll, et satun kõrge koha peale, kuid ei uskunud, et sedaviisi."


  • Max Jacob koostas mulle horoskoobi. See oli suur au, sest ta pani selle kirja. Siis ei saanud ma sellest aru, aga edaspidi küll ja alles hiljaaegu kõige rohkem, sest kõik need noored mehed kes nüüdsel ajal nii kangesti Maxi imetlevad, on nii üllatunud ja rabatud, et ta minu oma kirja pani, sest arvati, et ta kunagi ühtegi üles ei kirjuta vaid kohapeal lihtsalt räägib kokku. Noh igatahes minul on enda jagu olemas ja kirjalik.
    • Gertrude Stein, "Alice B. Toklase autobiograafia", tlk Malle Talvet, 2008, lk 29


  • [Ruth Nibsmith:] "Muidugi tuleb hoolikalt arvesse võtta, kus just inimene sündinud on, ja tähtede puhul loeb see õige palju. Igal juhul aga võib astroloog, kellel on teada su sünnikuupäev, kellaaeg ja koht, koostada horoskoobi, mis võib vahel päris kasulikuks osutuda, mõnikord aga täiesti tulutu olla."
"Sinu jutt kõlab, nagu usuksid seda poolenisti ka ise, Ruth."
"Poolenisti jah: poolenisti mitte. Sellega on aga samamoodi nagu I Chingiga. Vaist peab olema niisama terav nagu mõistus, ja astroloogias on astroloogi vaist see, mis sihile viib." (lk 315)
  • [Francis ja Ruth Nibsmith:] "Ja Oxfordis käis üks bulgaarlasest tuttav mulle peale, et laseksin tal horoskoobi koostada, ja oli silmaga näha, et tema leidis tähtedest suurelt osalt seda, mida tahtis mind tegema panna, nimelt keelitas ta mind ühinema mingi poolnapaka kommunistliku nuhirühmaga, keda tema oma arust kamandas. Sa ütled kindlasti, et astroloogiaga pole sellel suurt pistmist."
"Ei, ehkki bulgaarlase võtted tulevad tuttavad ette. Palju horoskoope on koostatud just nii, ja koostatakse ilmselt praegugi. Aga kui tahad, teen sulle ise horoskoobi. Ehtsa, ei mingeid trikke. Kas pakub huvi?"
"Muidugi. Kes suudaks vastu panna millelegi, mis nõnda enesearmastust kõditab?"
"Surmtõsi. See on asja teine külg. Horoskoop tähendab, et keegi pöörab sulle tõsist tähelepanu, ja see on haruldasem, kui arvata võiks." (lk 317)


  • Ühiskonnast langetakse väljapoole väga erinevatel põhjustel. Üks põhjus on see, et ühiskonnas ei ole ruumi pöörasusele. Vähemalt kaks poissi kõlasid nii, nagu oleks nende horoskoobis suur kvadraat. Kümne aasta pärast on nad kas surnud, maalt välja saadetud või töötavad mõnel juhtival ametikohal.


  • Inimene usub heal meelel absurdsemaidki asju kui lehesaba horoskoobid, eriti enne kohalikke valimisi.
    • Vladislav Koržets, "Mõtteleek: Ülev Suurmõlgi valitud mõtteid, sõnavõtte ja poeese", 2018, lk 34


Vikipeedias leidub artikkel