Mine sisu juurde

Margus Laidre

Allikas: Vikitsitaadid

Margus Laidre (sündinud 18. septembril 1959 Tartus) on Eesti diplomaat ja ajaloolane.

Intervjuud[muuda]

  • Küsimus pole võib-olla nii palju Ukrainas kui esmapilgul näib. Kindlasti Ukraina on ajalooliselt ja sümboolselt äärmiselt tähtis punkt Venemaale, aga tegelikult käib sõda maailmakorra muutmise nimel. Ja nagu ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov paar päeva tagasi, on tema sõnastuses selle sõjalise operatsiooni peamine eesmärk seista vastu ja lõpetada Ameerika Ühendriikide domineerimine maailmas. Nii et tegelikult võitlus käib sellel rindel ja võib-olla isegi, mida meil on veel raskem aduda, tegemist on paljude venemaalaste jaoks metafüüsilise heitlusega, kus mängus on n-ö eksistentsiaalsed küsimused.
  • Vene analüütikud on öelnud, et ükskõik mida, süüdi jääb kollektiivne lääs. Enamuse Vene inimeste jaoks on sanktsioonide taga lääs, kes soovib Venemaale midagi halba teha, kusjuures see narratiiv on veel, et meid solvatakse, aga me ei saa aru, mispärast, mida me oleme teinud valesti.
Ja isegi toimub vähemalt hetkel vastupidine fenomen, mida nimetatakse lipu ümber koondumiseks - inimesed näevad, et me peame ennast kaitsma, see on ka selline üldine narratiiv, et me peame end kaitsma, ümberringi on meil kurjad ja seetõttu ongi kõik teised süüdi.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel