Mine sisu juurde

Mart Helme

Allikas: Vikitsitaadid

Mart Helme (sündinud 31. oktoobril 1949 Pärnus) on eesti poliitik ja diplomaat.

Mart Helme, 2014

Kirjutised[muuda]

  • Eesti on piiririik ja eesti rahvas piirirahvas, kelle olemasolu on kogu viimase aastatuhande jooksul olnud ohus. Meie ei saa endale lubada luksust punaprofessorite või vasakliberaalide retseptide kohaselt lolli mängida. Me peame nägema asju nii, nagu need reaalsuses on: Venemaad oma põlisvaenlasena, siinsete venelaste kriitilist massi Moskva viienda kolonnina ja multikulturalistlikke liberaale rahvuskehandi nõrgestajate ja lõhestajatena. Ja peame olema aina valmis enda eest seisma. Sest see loeb. Mitte aga eurotädilik loba mõistmisest ja andestamisest.

Sõnavõtud ja esinemised[muuda]

  • Esimene variant – kogu maailmast kokku uhutud rahvaga europrovints on variant, millega nõustuvad nii reformierakondlased kui ka IRL ja Vabaerakond. Teine variant – Vene Föderatsiooni krai või oblast – on täiesti meeltmööda Keskerakonnale, kelle valijatest juba praegu moodustavad enam kui kaheksakümmend protsenti venelased. Kolmandat varianti – suveräänset rahvusriiki on võimeline ja tahteline teostama ainult Eesti Konservatiivne Rahvaerakond koos eesti rahvaga.


  • Külmetushaigus on nüüd siis ümber ristitud koroonaviiruseks. Sest, et tegelikult ju sümptomid on väga suurel määral sellised, millest minu nooruses ei oleks keegi mingisugust koroona- ega muud viirust välja lugenud, see oli külmetus. Soojad sokid jalga, hanerasv rinna peale, sinepiplaastrid, kõik muu niisugune tore asi, ja läks mõne päevaga, nädal ajaga mööda. Ei olnud mingit koroonaviirust.  • Ja teate, ükspäev ma lendasin. Ma lendasin Eesti kohal. Lihtsalt nii. Levitatsiooni korras. Ja ma nägin enda all aeglaselt surevat maad. Ma nägin mahajäetud maju. Ma nägin rüüstatud metsi. Ma nägin võsa. Ma nägin metsloomi. Ma nägin tühje külasid, kus ei ole enam ühtegi inimest, kes selle küla nime teab. Ja kui ma lendasin, siis lendas mulle vastu üks ingel. Ja see ingel võttis mu kätest kinni ja ütles, et sa ei ole veel kõike näinud. Vaata, vaata teraselt alla. Ja ma vaatasin alla. Ja ma nägin, et ma olin Tallinna kohal. Ma olin Toompea kohal. Ma olin Stenbocki maja kohal. Ja ma nägin, et sealt imbub tintjat suitsu – udu, mis valgub mööda Eestit laiali ja katab Eesti tiheda läbitungimatu paksu udulaamaga. See oli hirmutav, sest see udu oli kuri. Selles oli tigedus. Ja siis ütles ingel, vaata veel tähelepanelikumalt. Ja siis ma nägin, et seal Stenbocki majas istub üks naine. Ja see udu tuleb tema suust. See tintjas kurjuse udu tuleb tema suust. Ja matab Eestit enda alla. Ja siis pani ingel oma käe mu otsaette ja ütles: "Teile on määratud päästa see maa. Te päästate selle maa, aga ainult siis, kui te suudate äratada selle maa rahva. Sest ainult koos rahvaga te päästate selle maa."
  • Meil ei ole enam valikuid. Me oleme kõige madalama iibega rahvas viimase saja aasta jooksul. Me oleme kõige suurema väljarändega rahvas, me oleme kõige suurema sisserändega rahvas, me oleme kõige kiiremini vaesuv rahvas, me oleme kõige ja kõige ja kõige… Ma ei hakka lugema.

Intervjuud[muuda]

  • Ausalt öeldes ei ole kellestki eriti kahju. Ja ma ütlen täie vastutustundega, et täna oli üks hommik üle pika aja, kus ma ärkasin kerge südamega. Me purustasime kogu selle kallutatud jõudude poolt meile sisse sokutatud võrgustiku. Ja need, kes olid muiduvirisejad. Me tegelikult puhastasime õhku, see oli nagu äike.
  • Nii et eks need inimesed võivad ju endale illusioone teha, et nad hakkavad tegema uut ja paremat konservatiivset erakonda. Aga erakonna tegemine, olles 12 aastat sellega tegelenud, see ei ole meelakkumine. Ja tundes ka nii mõndagi üsna prominentset inimest nende hulgast ja teades, kui laisad ja mugavad nad on ning kuidas nad on oma oma karjääri suuresti teinud tänu sellele perekonnale (Helmetele - toim), siis ma julgen olla suhteliselt skeptiline.
  • Jaak Madison oli inimene, kes ootas, et talle laud kaetakse. Ja kui ta nägi, et laua katjad catering'i-firmast jäid omadega hätta, siis ta otsustas lahkuda.
  • Ma ma ei nimeta nimesid, et mitte kaela saada järjekordseid süüdistusi. Aga selge on see, et meil on mõned inimesed, kelle puhul otsustatakse, kas on kasulikum jätta nad siia vaiksete muttidena edasi või on kasulikum nad praegu võimalikult suure tormi ja skandaali tekitamiseks erakonnast ja fraktsioonist lahkuma soovitada.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel