Mine sisu juurde

Ornitoloog

Allikas: Vikitsitaadid
Arvid Liljelund, "Ferdinand von Wright töötamas" (1897)

Ornitoloog ehk linnu-uurija on lindude vaatlemise ja teadusliku uurimisega tegelev inimene.


Proosa[muuda]

  • Igatahes nende loodusteadlastega ta kõnelda ei osanud. Nad kõnelesid kummaliselt. "Aino, kas sulle meeldivad bioloogid?" — "Peavad ju meeldima." — "Kas sulle meeldivad rohkem zooloogid või taimeteadlased?" — "Mulle igatahes meeldi­vad üle kõige linnuteadlased." — "Jaa, Maritale meeldivad linnuteadlased. Viimati Antverpeni kongressil võttis ta õnge ühe argentiinlase, sel olid suured hambad ja suured prillid ja kütkestav naer. Nõnda, ja võimatult suur nina..." — "Ära räägi! Ja mis sai?" — "Mitte kui midagi, usu või ära usu, mitte kui midagi." — "Ka mulle meeldi­vad ornitoloogid! Alati kui kohtad kuskil koosolekul tõega mõnusat inimest, tuleb välja, et ta on ornitoloog!"
    • Eila Pennanen, "Peata isasliblikad ehk Markku, see laps" valimikust "Saladus", tlk Luule Sirp, 1976, LR, nr 43, lk 37-38


  • Lauale kuhjatud kraami vaadates hakkas juhataja suurest rõõmust lausa poisikeselikult hüppama.
"Oh kullakesed!" hüüdis ta. "Nüüd olen ma küll niisama hästi kui valmis doktor!"
Ning märganud, et naksitrallid temast päris hästi aru ei saa, selgitas ta samas:
"Muidugi panen ma kõik need asjad muuseumis välja. Kuid peale selle on neil veel eriline tähendus minu jaoks isiklikult. Või õigemini kogu meie linnuteaduse jaoks. Ma olen nimelt linnuteadlane, mu pisikesed, ja kirjutan doktoritööd! Ning kas teate, mis on mu doktoritöö teema? "Mõningatest harakate iseäralikest harjumustest." Nüüd te ehk mõistate, mida teie annetus mulle tähendab?"
Naksitrallid noogutasid aupaklikult.
"Niisiis," ütles juhataja naeratades. "Ma palun teid tingimata tulla minu doktoritöö kaitsmisele ja osa võtta sellele järgnevast peost. Sinna ei peaks nüüd enam kaua aega minema."


Luule[muuda]

Oonüksisilmsed odaliskid
ja ornitoloogid
vaatlevad
otstarbetu Erose
lendu