Pesumasin

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Pesumasin läbipaistvas kestas (näituse eksponaat)

Proosa[muuda]

  • Radiaatorile asetatud vannilina oli soe, taevassinine, Cécile'i oma oli aga roosa. Proua Donzert ei ihnutsenud pesuga — käterätte vahetati tema juures iga päev: kui omatakse pesupesemise masinat, siis pole tähtis, kas üks käterätt rohkem või vähem... Polnud puudu ka kosmeetikavahendeist — seepidest ja lõhnaõlidest, kuna firmade esindajad pakkusid neid kaubaproovidena niipalju kui proua Donzert soovis. (lk 29-30)
    • Elsa Triolet, "Roosid järelmaksuga", tlk Immanuel Pau, 1962


  • Pesumasinal muide on kaheksa programmi, selles võib isegi pitse pesta, kui instruktsiooni uskuda. Ja Margareete usub, sest instruktsioonid on kahtlemata usaldusväärsete inimeste koostatud. Margareete hoiab kõik instruktsioonid ja tehnilised passid hoolega alles. Nende seas on instruktsioon, mis oli pandud nugade kahvlite karpi ja mis kõlab nii: "Käesolevad noad ja kahvlid on ette nähtud kasutamiseks kodustes tingimustes, samuti ekskursioonidel ja turismimatkadel. Nuge ja kahvleid tuleb hoida painutamise, löökide ja muude vigastuste eest. Nugade ja kahvlite päid ei tohi asetada liiga lähedale radiaatoritele ja teistele küttekolletele, et nad kuumuses ei deformeeruks. Jne." See instruktsioon meeldib Margareetele kõige rohkem, sest sellest saab ta täielikult aru. Pesumasina instruktsioon on hulga keerukam. (lk 11–12)
  • Üks tuttav on Margareetele rääkinud, et kusagil välismaal näinud ta pesumasinat, kust triigitud kleidid otse kappi riidepuudele libisenud. Seda Margareete päriselt ei usu, aga võimatu see pole. Margareete teab väga hästi, et tehnika on kõigeks võimeline. (lk 12)
    • Astrid Reinla, "Lühilaineahi", rmt: Astrid Reinla, "Inimestega", 1982  • [Koroonakriisist:] Maailm on praegu pesumasinas.
    • Brian Melvin, intervjuu: Nele Kullerkupp, "Džässmuusik Brian Melvin: maailm on praegu pesumasinas", Postimees, 8. november 2021, lk 18-19

Luule[muuda]

Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit
Läinud reedel tegin peedist pesumasinale trumli
Jah, ei ole tõesti asju, millega ei tuleks toime

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel