Mine sisu juurde

Priit Alamäe

Allikas: Vikitsitaadid

Priit Alamäe (sündinud 24. novembril 1978 Tartus) on Eesti ettevõtja ja poliitik, IT-firma Nortal AS asutaja ja tegevjuht.

  • Eestis on endiselt tiiger. Teisi kaslasi maailmas on kasvamas, aga Eesti tiiger on endiselt tiigri näoga. See, et Eestil - ühe miljoniga rahval - on maailmas mingi asi, mille üle me saame olla lõpmata uhked, on täiesti uskumatu. Selle nimel on 20 aastat tehtud sihikindlat tööd ja me peame seda väikest imet igal hommikul kastma, toitma ja tegelema sellega, et see ära ei kaoks. Sellepärast, et ülejäänud kaslased ümberringi kasvavad. Kui me selle ära kaotame, siis mina julgen arvata, et minu eluaja jooksul ei teki mitte ühtegi järgmist asja, mille poolest Eesti on maailmas igal pool positiivselt tuntud.
  • Kui sa tuled maailma juhtivast digiriigist, vahet ei ole, kas sa teed siis puitmaju, kas sa ehitad masinaid, siis sa ei saa olla nigel ettevõte. Sest kui riik on nii vinge, oled ka sina järelikult vinge, kui sa sealt tuled. Ma arvan, et see hinnalisa, mida iga meie ettevõte saab küsida tänu sellele, on märkimisväärne, võrreldes sellega, et seesama ettevõte tuleb näiteks Lätist, kellel ei ole mitte mingit globaalset imagot, mida keegi positiivselt teab.
  • [Erakonna Eesti 200 loomisest:] See aeg oli jube lahe. Me ikkagi tegime start-uppi. Me tegime kuue kuuga nullist erakonna, viisime selle valimistele. Väga targad inimesed. Ja tänaseks erakond on vahemikus toetusega üheksast 14 protsendini. Järelikult me oleme loonud midagi, mis inimestele korda läheb ja ma olen uhke selle üle.
  • Esiteks - Eesti teadus peaks ühel või teisel moel lõpuks leidma väljundi Eesti ettevõtluses. Number kaks - kui me räägime sellest, et meie põhilised maavarad on puit ja põlevkivi, mida peaks teistmoodi väärindama - paneme siis sinna raha, et otsida võimalikult kõrget lisaväärtust, mida saaks toota nii puidust kui ka põlevkivist.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel