Läti

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Rudolf Feyler. Vaade Riiale Daugava jõelt (1919)

Läti on riik Kirde-Euroopas, Eestist lõunast, Leedust põhjas, Venemaast läänes ja Läänemerest idas. Lätis on palju lätlasi, läti keelt ja läti kultuuri.

  • Jumal on ka lätlastel olemas — rohkem kui meil. Nende hümnist on meie omaga võrreldes suurem protsent Jumalale pühendatud. Ja Jumala nime kipuvad nad meelsamini suure tähega kirjutama kui eestlased. Ja eks eestlased ütle ju tihti: "Jumal on lätlane." Seda öeldakse siis, kui meil midagi kehvasti läheb, peamiselt siis, kui Eestis on ilm halb, mis omakorda tähendab enamasti vihmasadu.
  • Läti lipupunane on õigupoolest nagu menstruaalveri, sihukest karva on kasutatud tampoonid.
  • Äkki hing on ikkagi olemas, haa, äkki see on Lätis.
  • Sellele lisandub veel maakaartide paigutusest tulenev ruumiorientatsioon, mis tihtipeale avaldab lausa ebaharilikku mõju rahvuslikule eneseteadvusele. Me tallame lätlaste turjal ja kummardame soome tarkasid, sest Soome paikneb üleval (st taevas), Läti seevastu asub meie jalge all, see tähendab - põrgus. Tarvitseks vaid maakaardid ümber pöörata ja peagi ummistaksid Ventspilsi aguleid eesti palverändurite hordid. Tallinn poleks enam pea-linn, vaid düsfunktsionaalne organ maa alakehas, nagu praegu on Räpina või Antsla.

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel

Kirjandus[muuda]

  • Contra "Minu Läti. Anekdoot tõelisest eestlasest"