Mine sisu juurde

Veiko-Vello Palm

Allikas: Vikitsitaadid
Veiko-Vello Palm, 2017.

Veiko-Vello Palm (sündinud 29. mail 1971) on Eesti sõjaväelane.

Intervjuud[muuda]

  • Sõjakuritegude läbiviimine venelaste poolt ei tulnud üllatusena kellelegi, sest tegemist on madala moraaliga ja segase eesmärgiga kehvasti väljaõpetatud üksustega. Üheks sõjakuritegude sooritamise põhjuseks on hirm. Kui sõdurid on oma juhtimisahelast ära lõigatud, nad on jäetud üksi, siis hakkavadki nad valimatult tulistama.
  • Pildid tagasivõidetud Ukraina aladelt panevad õhku ahmima. See näitab karistamatuse tunnet. Üllatas ka vägivalla ulatus: igal pool, kuhu vene sõduri jalg on astunud, seal on toime pandud sõjakuritegusid. Tegemist on metoodilise hävitamisega, mis sarnaneb kunagise NKVD tegevusega.


  • [---] NATO on sõjalis-poliitiline organisatsioon rõhuga sõnal poliitiline. See, millise reaktsiooni NATO tervikuna võtab, sõltub meie poliitilistest juhtkondadest, mitte sõjaväelastest.
  • Venemaa mobilisatsioonisüsteem erineb oluliselt Eesti omast: meil koosneb reservsõjavägi väljaõpetatud üksustest, üksuseid õpetatakse reeglina välja ajateenistuse jooksul ning me pöörame väga suurt tähelepanu meeskonna tundele ja kokkukuuluvusele, et saavutada lühike lisaväljaõppeks vajalik aeg juhul, kui me need üksused formeerime ja mobiliseerime.
Venemaa mobilisatsioonisüsteem on teistsugune – arvestus käib geograafiliselt, inimese elukoha järgi. Üksustesse kantakse reservväelased elukoha järgi – nad pole oma kaaslastega enne kohtunud. See nõuab palju reservväelasi ja aega, et tuleks sellisest üksusest toimiv üksus.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel