Mine sisu juurde

Ärimees

Allikas: Vikitsitaadid
(Ümber suunatud leheküljelt Ärimehed)

Proosa

[muuda]
  • "Kuuskümmend protsenti!" oigab Lesta. "Taga targemaks asi läheb! Mispärast mitte seitsekümmend?... kaheksakümmend, üheksakümmend, sada... sada viis protsenti? Te olete vana ärimees — no kas te olete kunagi kuulnud, et mõne kauba pealt antakse kuuskümmend protsenti? Kas teie Nossov, keda te mulle kuuskümmend korda päevas nina alla torkate, kas seesama Nossov andis jällemüüjatele kuuskümmend protsenti? Püha rist! Aita sinagi, Toots, kui sul minust veel vähegi kahju on! Minu kirjastusäri on otsas, ma olen enam kui pankrott ja tunnen, tunnen, kudas üks nägemata võim praegu mu jalast mu ainsaid pükse kisub. Varsti pean ma omad jalad ajalehepaberi sisse mässima, niude ümber köitma mõne vana räbala või Kippeli võrgu ja siis... siis tuleb mulle jälle mõni juurde ja ütleb, kavalasti naeratades: "Ah teie oletegi see kirjastaja Lesta? Hmhü-hüh!..." — "Jah, mina olen kuulus kirjanik Lesta ja veel kuulsam kirjastaja Lesta, minu raamatud ja minu ärid täidavad kogu maailmaruumi. Põrguski on mul oma abikauplus või filiaale — seal olen ma asjaajamise kuulsa ärimehe Nossovi kätte annud, kellele veel kuulsam ärimees Kippel varsti abiks läheb. Taevas laotab minu raamatuid laiali Juhan Liiv, sest tema, kes elus pidi leppima nii piskuga, tema olen ma nüüd pannud ülе palju."


  • Aafrika indialased on aga nii ahned ärimehed, et nende puhul ei tea kunagi, kas oled vastamisi inimolendiga või firmajuhiga.


  • Vaene Tom ei teadnud, ega saanudki teada, et edukas mõtete varjamine on üks ärimehe loovaid naudinguid. Vaimustust välja näidata oleks olnud idiootlik.
    • John Steinbeck, "Hommiku pool Eedenit", tlk Pille Runtal, 2001, lk 312


  • Käesurumine ja käepigistus on läbi ajaloo andnud tunnistust relva puudumisest ja kinnitanud häid kavatsusi, olgugi et käepigistus kui levinud tervitus võeti tegelikult kasutusele alles Inglise tööstusrevolutsiooni ajal, kui ärimeestel tuli nii palju tehinguid sõlmida ja nende peale kätt lüüa, et see liigutus kaotas oma erilise tähenduse ja muutus tavalise ühiskonnaelu osaks. Käepigistus tähendab ikka veel lahjavõitu kokkulepet, millega öeldakse: teeselgem vähemalt, et me ajame asju ausalt.


[Leedi Sybil:] "Sam, selliseid inimesi nimetatakse vist ikkagi ettevõtjateks ja ma tahaksin nüüd magama jääda, kui sul midagi selle vastu pole."
Sam Vimes teadis, et kõige arukam asi, mida ta öelda saab, on mitte midagi, niisiis vajus ta tagasi une sügavikesse, mõeldes sellistele sõnadele nagu kelm, suli, õige ja vale ning "sinu oma" ja "minu oma" vahele riukliku kangi pistja, äritseja, sahkerdaja ja puutumatu... (lk 160)
  • Üheks esimeseks, kes linnast välja laienes, oli olnud Harry Kuningas, keda nüüd tunti muidugi juba söör Harry Kuningana, kuna ta oli rüütliks löödud. Ta oli võllaroog, salakaval oportunist, halastamatu võitleja ning omakasupüüdja, kes kasutas omakasu kättesaamiseks ka keelatud püügiriistu. Kuna seda kõike oleks olnud keeruline iga kord ette vuristada, nimetati teda lihtsalt edukaks ärimeheks, kuna see teeb enam-vähem sama välja. Ja tal oli anne rämpsu rahaks muuta. (lk 209)


  • Patrick nimetati kahe aasta eest Stortfoldi parimaks noorettevõtjaks ning ta polnud sellest aust veel päriselt toibunud. Ta oli endale nüüdseks saanud äripartneriks Ginger Pete'i ning nad pakkusid 40-miilisel alal klientidele eratreeneri teenust ja uhkeldasid kodulehel kahe kirjadega väikebussiga. Tema kontoris oli valge tahvel, millele talle meeldis paksu musta markeriga kavandatavat käivet kirjutada ja ta tegi numbreid pidevalt ümber, kuni need viimaks tema maitsele vastasid. Ma ei olnud päris kindel, kas need kajastasid kuidagi tegelikku elu.