Anu Saagim

Allikas: Vikitsitaadid

Anu Saagim (ametlikult Anu Nataly Saagim-Ratia; sündinud 9. aprillil 1962) on Eesti seltskonnategelane, ajakirjanik, ettevõtja ja poliitik.

Intervjuud[muuda]

  • Jah, varasemalt, kui töötasin ajakirjas "Just!", olin pahatahtlik, möönan. Aga Elu24-s sai minust tasapisi... normaalne inimene. Tundes, mida mulle on tehtud, ei lähe ma teistele inimestele tegema seda, mida ma ei taha, et mulle tehakse. Ma väga-väga palju muutusin Postimehes. Kui sealt lõpuks ära tulin, siis võibolla oli üheks põhjuseks nende soov, et pigem oleksin verisem, mida ma ei tahtnud enam olla.
  • Arvate, et mulle pole tänaval või poes juurde tuldud, mõni kuri inimene, kes ütleb väga-väga halvasti? On. Ja arvate, et hakkan nutma, lähen minema või olen kogu maailma peale vihane? Ütlen, vabandust, ma ei tunne teid, tutvustage ennast ja siis räägime edasi. Selle peale on nad jalga lasknud, keegi ei taha hiljem kokku saada ja teemat arutada. Need solvangud ei lähe mulle korda. Ma ei saa elada teiste inimeste ootuste ja nägemuse järgi, milline peab olema normaalne naisterahvas.
  • Ma ei saa aru, miks pean ostma Hispaania tomatit, millel ei ole tomati maitset, aga on täis pestitsiide ja keemiat. Ma ei taha seda mürki osta, ei taha osta poest sellist saasta. Lähen hoopis nurgapealsesse ökopoodi, kust ostan ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud toitu ja maksan ennast veriseks, maksan nii, et pisarad purskuvad silmist, minu toidukorv on kordades kallim, sest mina tahan olla tervem. Ebanormaalne – sellepärast, et tahan olla tervem, pean maksma rohkem.
  • Ilusoolikas peaks inimestel olema. See ei ole rumalus, inimesed on nagu pimedusega löödud, kui loodus on neile teisejärguline.
  • Mina olen sündinud majapidamises, kus elekter oli küll majas, aga ahi oli puuküttega ja sooja vett keedeti suures katlas. Ma ei ütleks, et oleksin olnud õnnetu.
  • Mul on tekkinud tunne, et Eestist üritatakse kõik see mahl välja pigistada, et jumala pärast, järgnevatele põlvkondadele midagi ei jääks, tühja neist, peaasi, et meil on hästi, meil on nii palju asju, meie oleme õnnelikud.
  • Sain üle oma varju hüppamisest täiesti teistsuguse rahulduse. Seda ei ole võimalik osta ühegi raha eest. [1]

Viited[muuda]

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel