Mine sisu juurde

Artemi Troitski

Allikas: Vikitsitaadid
Artemi Troitski (2008)

Artemi Kivovitš Troitski (ka Artjom Troitski; vene keeles Артемий Кивович Троицкий; sündinud 16. juunil 1955 Jaroslavlis) on 2014. aastast Tallinnas elav Venemaa ajakirjanik, muusikakriitik ja pedagoog.

Intervjuud[muuda]

  • Ma ei pea end emigrandiks, pean end ekspatiks – inimeseks, kes elab ja töötab Eestis. Armastan Eestit, mul on siin suurepärased sõbrad – neid on väga palju ja neid on nii eestlaste kui venelaste seast. Minu perele meeldib siin väga. Ma ei näe Eesti elus ühtegi miinust – vahest kliima välja arvatud, aga see muutub siingi tasapisi mahedamaks. Ütlen ausalt, et Venemaal pole ta oluliselt parem.
  • Ma ei arva, et Eesti oleks liiga väike. Asi on selles, et Eesti on osa suurest Euroopast; isegi eriolukorra ajal ei tunnetanud ma end absoluutselt mingi pisikese toa asukana. Ei! Elan suures Euroopa kodus.

Tema kohta[muuda]

  • Läänemere kaldal asuvas Eesti NSV-s on loodud huvitav ja mit­mekesine muusikamaastik, mida Moskva kriitik Artjom Troitski nimetas levimuusika paljuliigiliseks looduskaitsealaks, kus võib kohata mõndagi haruldast liiki, mida mujal Nõukogude Liidus ei leidu. (lk 5)
    • Anne Erm, "Polkast rokini: Tänapäeva Eesti levimuusika panoraam", 1984

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel