Arutelu:Esileht

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Viited


Vikitsitaadid on ju piisavalt hea nimi. Täpne tõlge, mis ütleb kohe ära, millega tegemist. Näiteks Vikiütlused jätaks mõtte palju lahtisemaks ning ei kõla ka nii hästi. Pooldan nime Vikitsitaadid.

Ma teen otsa lahti. Kuskilt tuleb ju alustada. Soovil tehke ümber. --M2s17 21. aprill 2006, kell 06.01 (UTC)

Tõstan kellegi teksti avalehelt siia -

See on eesti ''[[:en:|Wikiquote]]'' avaleht. ''Wikiquote'' on [http://et.wikipedia.org/ Vikipeedia] sõsarprojekt, vabalt toimetatav paljukeelne võrgukogumik tsitaatide ja vanasõnade talletamiseks. Eesti ''Wikiquote'' ei ole veel tegevust alustanud, algust teha võid aga näiteks sina. Esiteks tuleks projektile välja mõelda eestikeelne nimi. "Vikitsitaadid"? Ehk oskad midagi paremat pakkuda.

--M2s17 21. aprill 2006, kell 09.03 (UTC)

Just nimelt, peaks olema Vikitsitaadid, mitte WikiTsitaadid. Andres 23. aprill 2006, kell 07.16 (UTC)

Milleks teha linke lehekülgedele, kus midagi ei ole? Andres 23. aprill 2006, kell 07.21 (UTC)

a)Nüüd on Wikitsitaadid. b)Ainult vanasõnu on täiendatud, põhjus lihtne, sest huvitas kõige rohkem. c)Miks teha linke? Sest kategooriad oli vaja püsti saada. d)Miks on vaja kategooriad vaja püsti saada? Sest vähemteadjad saaksid ka tsitaate lisada, tehes seda lingitult. e)Mis point asjal oli? Kui täiendama hakkasin oli siin vaid vabandus, et tegevust pole alustatud ja kaks iseseisvat lehekülge, mis polnud millegi alla lingitud. Nüüd ta näeb parem välja ja on lihtsam täiendada, kui ka infole ligi pääseda. --M2s17 23. aprill 2006, kell 18.26 (UTC)


Kas siia saab nüüd tsitaate koguma hakata? kuidas on tsitaatide autoriõigustega? ma ei leidnud seda wikiquote lehte vikipeedia eestikeelse esilehe pealt, see võiks seal ka olla. ma ei ole sisse loginud, sest ootan, et tekiks varsti universaalse sisselogimise võimalus (olen vikipeediasse sisse logitud, ei viitsi siia täpselt sama kasutajat teha) -avjoska-

Sai läbi viidud Wikifitseerimine. Tegin teksti loetavamaks, kommenteerisin sektsioonid ära, tähistasin kus ja kuidas on võimalik 'uued leheküljed' osa täita, lõin paar viita ja alustasin tühjade lehekülgede elimineerimist. Lisasin võimaluse esilehele luua tsitaatide autoriõigustega seonduva lehekülje legaalsus. --M2s17 14. oktoober 2006, kell 21:28 (UTC)

Eesti vs eesti keel[muuda]

on ikka kaks eri asja Eesti ja eesti keel. ja Eesti vastandamine muu maailmaga kui projekti eesmärk on keeleline on ... et siis jääksime ikka eesti keele juurde ja ei segaks asjasse Eestit --TarmoK 17. oktoober 2006, kell 21:32 (UTC)

Administraatori vajadus hakkab tekkima[muuda]

Kuna siin on tekkinud tühju lehekülgi ja IP-d teevad ka omajagu spämmi, oleks vaja sysop'i, vähemalt ajutist. kuna mina tegutsen siin viimasel ajal kõige tihedamini, pakun välja ennast, võib lugeda ka sealt: Wikiquote:Administraatorid. --Avjoska 6. mai 2007, kell 13:30 (UTC)

Kujundus[muuda]

Ettepanek: Pealkiri "Vikitsitaadid" võiks olle kõige ülal, selle all kogu laiuses tere-tulemast-jutt. Kuu tsitaat võiks olla parempoolses kitsas veerus kogukonnavärava all ja "Teistes keeltes" võiks olla kogu akna laiuselt sõsarprojektide kasti kohal. 213.184.42.227 26. veebruar 2008, kell 06:30 (UTC)

Tsitaatide esitamise viis[muuda]

Minge sisse kitsast väravast, sest lai on värav ja avar on tee, mis viib hukatusse, ja palju on neid, kes selle leiavad. Kuid kitsas on värav ja ahtake on tee, mis viib ellu, ja pisut on neid, kes selle leiavad. „ — Jeesus

Tore küll, aga peaks ikka olema ka see näha, kust Jeesuse sõnad täpselt võetud on. Seejuures tuleks viidata ka Piibli tõlke aastale, sest tõlked erinevad. --213.35.249.241 28. mai 2009, kell 12:06 (UTC)

Mina just ei saa aru, miks on vaja allikat märkida? Ingliskeelses wikiquote's seda tehtud ei ole... --Earthland 24. detsember 2009, kell 13:09 (UTC)
Eks ikka sellepärast, et oleks võimalus kirjapandut kontrollida ja miks mitte ka seetõttu, et lugeja soovib kontekstist paremini aru saada (kui on nt veebiviide). --Kanakukk 25. detsember 2009, kell 04:58 (UTC).
Viide peaks olema vastavas artiklis niikuinii olemas, miks seda veel esilehele panna? (Kuutsitaatide juurde). --Earthland 25. detsember 2009, kell 15:08 (UTC)
Seda pole tõesti tarvis. --Kanakukk 25. detsember 2009, kell 17:23 (UTC).
Ma leian, et esilehel peaks kirjas olema, kes millises teoses millise tegelase suhu need sõnad on pannud. Teose või selle autori artiklis peaks olema märgitud, kelle tõlkes, millisest trükist konkreetselt on tsitaat võetud. Avjoska 27. detsember 2009, kell 16:08 (UTC)

2010 Fundraising Is Almost Here[muuda]

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg
Hello Wikimedians, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Estonian community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages which may perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences.

I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project by helping translate and localize messages into Estonian and suggesting messages that would appeal to Estonian readers on the Fundraising Meta Page. We've started the setup on meta for both banner submission, statistical analysis, and grouping volunteers together.
Use the talk pages on meta, talk to your local communities, talk to others, talk to us, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser. If someone could translate this message I would really appreciate it so that everyone is able to understand our goals and contribute to this year's campaign.
Sam Chapman 21. oktoober 2010, kell 20:06 (EEST)


Wikimania 2015 scholarships[muuda]

Dear Wikimedians,

Wikimedia Polska Association will fund up to two international scholarships to this year's Wikimania conference, to take place in Mexico City, on July 15-19, 2015, covering air fare, conference fee, accomodation and insurance. See here for information on how to apply for the scholarship, what the requirements are and how to contact us. Feel free to distribute this message to any relevant Wiki pages and mailing lists. On behalf of the WIkimedia Polska Scholarship Commitee, Wpedzich (arutelu) 24. veebruar 2015, kell 21:54 (EET)

Dear Wikimedians, Wikimedia Polska Association has made a decision to fund two more scholarships for this year’s Wikimania, to be hosted in Mexico City 15-19 July 2015. The procedure is identical to the one described here, so if you have not applied, but meet the criteria and would like to attend WIkimedia’s biggest international event, please submit your application until April 23, midnight. Kind regards, Wpedzich (arutelu) 19. aprill 2015, kell 11:49 (EEST)

Wikimania 2017 scholarship programme[muuda]

Following the tradition of previous years, Wikimedia Polska Association has launched the ’’’Wikimania 2017’’’ scholarship programme. One international scholarship will be awarded this year, for the conference which will take place in Montreal, Canada, August 9-13. If you meet the requirements described in the ruleset, you may submit your application by April 7, 2017 to the email address provided in the ruleset. With kind regards, Wojciech Pędzich (arutelu) 21. märts 2017, kell 19:45 (EET)

Vikitsitaatide keeleversioonide edetabel?[muuda]

Kas siia annaks lisada ka väikest automaatset tabelit näiteks kümne kõige suurem Vikitsitaatide keeleversiooni nimede ja linkidega? Või peab tingimata tegema käsitsi? --Ehitaja (arutelu) 26. märts 2020, kell 21:02 (EET)

Ja muide, rubriik "Uued tsitaadid" oleks mõistlikum ära kaotada, kuni pole jaksu seda normaalselt ülal pidada. --Ehitaja (arutelu) 4. aprill 2020, kell 02:47 (EEST)