Arutelu:Esileht

Selle lehekülje sisule puudub teiste keelte tugi.
Allikas: Vikitsitaadid


Vikitsitaadid on ju piisavalt hea nimi. Täpne tõlge, mis ütleb kohe ära, millega tegemist. Näiteks Vikiütlused jätaks mõtte palju lahtisemaks ning ei kõla ka nii hästi. Pooldan nime Vikitsitaadid.

Ma teen otsa lahti. Kuskilt tuleb ju alustada. Soovil tehke ümber. --M2s17 21. aprill 2006, kell 06.01 (UTC)

Tõstan kellegi teksti avalehelt siia -

See on eesti ''[[:en:|Wikiquote]]'' avaleht. ''Wikiquote'' on [http://et.wikipedia.org/ Vikipeedia] sõsarprojekt, vabalt toimetatav paljukeelne võrgukogumik tsitaatide ja vanasõnade talletamiseks. Eesti ''Wikiquote'' ei ole veel tegevust alustanud, algust teha võid aga näiteks sina. Esiteks tuleks projektile välja mõelda eestikeelne nimi. "Vikitsitaadid"? Ehk oskad midagi paremat pakkuda.

--M2s17 21. aprill 2006, kell 09.03 (UTC)

Just nimelt, peaks olema Vikitsitaadid, mitte WikiTsitaadid. Andres 23. aprill 2006, kell 07.16 (UTC)

Milleks teha linke lehekülgedele, kus midagi ei ole? Andres 23. aprill 2006, kell 07.21 (UTC)

a)Nüüd on Wikitsitaadid. b)Ainult vanasõnu on täiendatud, põhjus lihtne, sest huvitas kõige rohkem. c)Miks teha linke? Sest kategooriad oli vaja püsti saada. d)Miks on vaja kategooriad vaja püsti saada? Sest vähemteadjad saaksid ka tsitaate lisada, tehes seda lingitult. e)Mis point asjal oli? Kui täiendama hakkasin oli siin vaid vabandus, et tegevust pole alustatud ja kaks iseseisvat lehekülge, mis polnud millegi alla lingitud. Nüüd ta näeb parem välja ja on lihtsam täiendada, kui ka infole ligi pääseda. --M2s17 23. aprill 2006, kell 18.26 (UTC)


Kas siia saab nüüd tsitaate koguma hakata? kuidas on tsitaatide autoriõigustega? ma ei leidnud seda wikiquote lehte vikipeedia eestikeelse esilehe pealt, see võiks seal ka olla. ma ei ole sisse loginud, sest ootan, et tekiks varsti universaalse sisselogimise võimalus (olen vikipeediasse sisse logitud, ei viitsi siia täpselt sama kasutajat teha) -avjoska-

Sai läbi viidud Wikifitseerimine. Tegin teksti loetavamaks, kommenteerisin sektsioonid ära, tähistasin kus ja kuidas on võimalik 'uued leheküljed' osa täita, lõin paar viita ja alustasin tühjade lehekülgede elimineerimist. Lisasin võimaluse esilehele luua tsitaatide autoriõigustega seonduva lehekülje legaalsus. --M2s17 14. oktoober 2006, kell 21:28 (UTC)

Eesti vs eesti keel[muuda]

on ikka kaks eri asja Eesti ja eesti keel. ja Eesti vastandamine muu maailmaga kui projekti eesmärk on keeleline on ... et siis jääksime ikka eesti keele juurde ja ei segaks asjasse Eestit --TarmoK 17. oktoober 2006, kell 21:32 (UTC)

Administraatori vajadus hakkab tekkima[muuda]

Kuna siin on tekkinud tühju lehekülgi ja IP-d teevad ka omajagu spämmi, oleks vaja sysop'i, vähemalt ajutist. kuna mina tegutsen siin viimasel ajal kõige tihedamini, pakun välja ennast, võib lugeda ka sealt: Wikiquote:Administraatorid. --Avjoska 6. mai 2007, kell 13:30 (UTC)

Kujundus[muuda]

Ettepanek: Pealkiri "Vikitsitaadid" võiks olle kõige ülal, selle all kogu laiuses tere-tulemast-jutt. Kuu tsitaat võiks olla parempoolses kitsas veerus kogukonnavärava all ja "Teistes keeltes" võiks olla kogu akna laiuselt sõsarprojektide kasti kohal. 213.184.42.227 26. veebruar 2008, kell 06:30 (UTC)

Tsitaatide esitamise viis[muuda]

Minge sisse kitsast väravast, sest lai on värav ja avar on tee, mis viib hukatusse, ja palju on neid, kes selle leiavad. Kuid kitsas on värav ja ahtake on tee, mis viib ellu, ja pisut on neid, kes selle leiavad. „ — Jeesus

Tore küll, aga peaks ikka olema ka see näha, kust Jeesuse sõnad täpselt võetud on. Seejuures tuleks viidata ka Piibli tõlke aastale, sest tõlked erinevad. --213.35.249.241 28. mai 2009, kell 12:06 (UTC)

Mina just ei saa aru, miks on vaja allikat märkida? Ingliskeelses wikiquote's seda tehtud ei ole... --Earthland 24. detsember 2009, kell 13:09 (UTC)
Eks ikka sellepärast, et oleks võimalus kirjapandut kontrollida ja miks mitte ka seetõttu, et lugeja soovib kontekstist paremini aru saada (kui on nt veebiviide). --Kanakukk 25. detsember 2009, kell 04:58 (UTC).
Viide peaks olema vastavas artiklis niikuinii olemas, miks seda veel esilehele panna? (Kuutsitaatide juurde). --Earthland 25. detsember 2009, kell 15:08 (UTC)
Seda pole tõesti tarvis. --Kanakukk 25. detsember 2009, kell 17:23 (UTC).
Ma leian, et esilehel peaks kirjas olema, kes millises teoses millise tegelase suhu need sõnad on pannud. Teose või selle autori artiklis peaks olema märgitud, kelle tõlkes, millisest trükist konkreetselt on tsitaat võetud. Avjoska 27. detsember 2009, kell 16:08 (UTC)
Ega allikaviide esilehe tsitaadi juures ei sega, aga mõnesmõttes võiks olla nii, et siin esilehel päeva tsitaat on näide tsiteerimisest, nagu kasutatakse oma eruditsiooni näitamiseks, miski teose motona või niisama kildu rebides, ainult tekst ja ütleme autor. "Jumal on surnud." — Nietzsche; resp. "Nietzsche on surnud." — Jumal. Ja siis mainitud autor v allikas on siit lingitud asjaomasele artiklile, kus on kõik ilmumisandmed. Juhuks kui vaja tsitaati kasutada nõudlikumas meediumis, artiklis v seminaritöös. Mistearvate? BirgittaMTh (arutelu) 22. mai 2023, kell 20:21 (EEST)[vasta]
Mmmm, pigem ei. Mispoolest see hea oleks? Me oleme näinud jubedalt vaeva, et - praktiliselt ainsana eestikeelsetest tsitaadiveebidest ja ühena vähestest Vikitsitaatide keeleversioonidest - võimalikult läbivalt korralikult viidata. Vikipediste häirib üldlevinud tsiteerimiskultuuritus mitmel põhjusel, sh nii Vikipeediale viitamise viletsuse kui ka allikate halva kvaliteedi kujul. Prooviks siis vähemalt ise head eeskuju anda? --Ehitaja (arutelu) 23. mai 2023, kell 22:06 (EEST)[vasta]

2010 Fundraising Is Almost Here[muuda]

Hello Wikimedians, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Estonian community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages which may perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences.

I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project by helping translate and localize messages into Estonian and suggesting messages that would appeal to Estonian readers on the Fundraising Meta Page. We've started the setup on meta for both banner submission, statistical analysis, and grouping volunteers together.
Use the talk pages on meta, talk to your local communities, talk to others, talk to us, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser. If someone could translate this message I would really appreciate it so that everyone is able to understand our goals and contribute to this year's campaign.
Sam Chapman 21. oktoober 2010, kell 20:06 (EEST)[vasta]

Vikitsitaatide keeleversioonide edetabel?[muuda]

Kas siia annaks lisada ka väikest automaatset tabelit näiteks kümne kõige suurem Vikitsitaatide keeleversiooni nimede ja linkidega? Või peab tingimata tegema käsitsi? --Ehitaja (arutelu) 26. märts 2020, kell 21:02 (EET)[vasta]

Ja muide, rubriik "Uued tsitaadid" oleks mõistlikum ära kaotada, kuni pole jaksu seda normaalselt ülal pidada. --Ehitaja (arutelu) 4. aprill 2020, kell 02:47 (EEST)[vasta]

Esilehe kujundus[muuda]

Äkisti võiks teksti "Vikitsitaadid X avatud tsitaadilehekülge, mida saad alati täiendada, ootavad Sind!" suurust vähendada? Praegu minu arvutiekraanile mahuvad ainult see ja päeva tsitaat, muud ei midagi. Tõenäoliselt ei ole see just päris see, mille nägemiseks lugeja siia tuleb. Tõsi, ülejäänud osa puhul ei ole ka ilmselt mingit kasutajakogemuse uuringut tehtud, aga ma ei näe põhjust, miks väheinformatiivne tervitus peaks laiutama üle poole ekraani. --Ehitaja (arutelu) 4. mai 2020, kell 20:37 (EEST)[vasta]

Esilehe tutvustuses märgitud litsents on eksitav[muuda]

Mitte GNU FDL, vaid pigem ikka CC BY-SA, kuigi peenjuriidikas on need vist mingil moel ülekantavad. Või on sellel GNU FDL nimetamisel mingi põhjus? --Märt Põder (arutelu) 6. mai 2020, kell 19:03 (EEST)[vasta]

Mõnes projektis, nt poola Tsitaatides, on esilehel nimetatud mõlemad, mõnes, nt saksas, pole üldse mingit litsentsiinfot. Üksvahe vist pruugitigi mõlemat umbes võrdselt. Aga praegu on see tõesti veider. Lehe jalutsis on samas nimetatud vaid CC by-SA, lingituna 3.0-le (aga tekstis endas versiooni mainitud pole; inglises ja venes on samamoodi). Niikuinii on omaette küsimus, millele sätestatav litsents õigupoolest rakendub, kuna 1) projekti põhisisu moodustavad tsitaadid, mille avaldamistingimusi me muuta ei saa, 2) Commonsi piltidel on omad litsentsid juba olemas, 3) litsentsida saab vaid saatetekste ja 4) praegune tekst ei ütle andmebaasiõiguste kohta mitte midagi. Ilmselt on tegu rudimendiga ja GNU viite võiks tõesti asendada viitega CC-le. Niivõrd kui ma tean, täielikult jääkideta GFDL ja CC ei asendu, aga antud juhul ei tohiks praktiliste otstarvete piires tekkida erilist vahet. --Ehitaja (arutelu) 6. mai 2020, kell 23:50 (EEST)[vasta]

Sisukoristus[muuda]

Tahaks vahetada praegused lingid välja selliste vastu, mille taga oleks enam-vähem viisakas seisus artiklid. Artiklite hääduse kriteeriumite üle võiks kuskil eraldi arutleda, aga praegu ma pean silmas seda, et esilehelt avanevad leheküljed oleksid korralikus eesti keeles, kontrollitud ja korrektselt viidatud sisuga, soovitavalt ka viisakalt vormistatud (mõttekas juhtlõik ja pilt). Korralikke isikuartikleid on praegu piisavalt, saab teha valiku (juba lingitutest mõne kordategemine on suurem töö). Suuremad probleemid on teoste ja teemadega, selleks peaks mõned päevad raamatukogus veetma. Ja vanasõnade mooduli ma jätaks praegu küll heaga kõrvale, kõik vanasõnalehed on kehvas seisus ja nende kordategemine on tõsine ettevõtmine, praegu tahaks muule sisule keskenduda. Eks hiljem võib tagasi panna. Pikemas perspektiivis tuleks niikuinii eraldi mõelda, mis peaks esilehel olema ja miks, ent esialgu võiks teha nii, et sealse kraami pärast piinlik ei hakkaks. --Ehitaja (arutelu) 25. mai 2020, kell 22:55 (EEST)[vasta]

https://tools.wmflabs.org/topviews/?project=et.wikiquote.org&platform=all-access&date=last-month&excludes= kõige loetum leht Eesti vanasõnad võiks esilehele jääda. --WikedKentaur (arutelu) 26. mai 2020, kell 17:32 (EEST)[vasta]
Uuendasin. Valikut saab kindlasti parandada, aga vähemalt ei tohiks nüüd esilehelt minevate linkide taga väga silmakarjuvaid probleeme olla. Ühtlasi ühtlustasin rubriikide pikkust ja liigitust, nii et kahe tulba korral üks rubriik ei murdu, mis oli korraarmastaja silmale varem valus vaadata. Lisasin pisikese keeleversioonide edetabeli, mida ei ole aga otse nii nimetatud, nii et pole vast hullu, kui selle uuendamine käib käsitsi ja seetõttu väikese viitajaga - automaatset tabelit ma lihtsalt ei oska teha. Kujunduse huvides võiks parempoolses tulbas edetabeli all veel midagi olla, ehk näiteks link kontaktilehele, kui me kord sellise teeme. Kui juhendid korda saavad, pikeneb küllap ka juhendirubriik ülal, see aitab ka tulpade pikkust võrdsustada. Eesti vanasõnade link jäi alles, aga kas sinna kõige loetumale lehele liigutakse esilehe kaudu või mujalt, nt Google'ist? Kui just esilehelt, siis võib mõelda vanasõnalingi paremale esiletõstule, ehkki ega ta varem ka väga silma torganud. Kui liiklus ei tule esilehelt, siis pole vahet. Praegu jäid rubriikidest kõrvale ka filmid ja telesarjad, kuna neis kategooriais ei ole veel piisavalt häid lehti. Kui koguneb, võib tagasi panna. --Ehitaja (arutelu) 8. september 2020, kell 20:19 (EEST)[vasta]

WikedKentaur, suurem osa neist logodest nõuab autorile viitamist (v.a Commonsi logo ja veel paar tükki). Sellepärast siis ka lingid. Vt selgitust siin tabeli järel. Pikne 22. märts 2021, kell 12:59 (EET)[vasta]

Oijah. --WikedKentaur (arutelu) 23. märts 2021, kell 20:24 (EET)[vasta]

Avaleht[muuda]

WikedKentaur, ae, miks see ümbertõstmine vajalik oli? Kruusamägi (arutelu) 10. jaanuar 2022, kell 02:06 (EET)[vasta]

Ma ehmatasin ära, kui ma Esilehel Muuda-nuppu vajutades ei saanud tegelikult Esilehte muuta. --WikedKentaur (arutelu) 10. jaanuar 2022, kell 18:18 (EET)[vasta]
Ongi väga hea vandalismivastane abinõu. Lehe saab rahulikult täiega kaitse alla panna ning enamuses vandaale isegi ei kujutaks ette, et mida teha saaks. Kruusamägi (arutelu) 12. jaanuar 2022, kell 23:56 (EET)[vasta]

Hi, Turkish wikiquoite has passed 5000 articles[muuda]

Hi, Turkish wikiquoite has passed 5000 articles. Could you please update the homepage. Thank you. Mustafa MVC (arutelu) 31. jaanuar 2023, kell 17:50 (EET)[vasta]

Congratulations! We are very glad to see your progress! Pseudacorus (arutelu) 31. jaanuar 2023, kell 17:54 (EET)[vasta]

Nädala teema[muuda]

Kas nädala teema on kah tsitaat kuskilt või originaallooming? Esimesel juhul peaks 'Loe edasi' link viima selle allika juurde, teisel juhul… mnjah, siis ei peaks. Aga mingi märk selle teksti tootjast võiks olla? Näiteks 22. nädala teema Laps. (Ja kuidas jääb sellega, et vikides originaalloomingut, st mujal publitseerimata, nagu ei peaks olema?) BirgittaMTh (arutelu) 29. mai 2023, kell 12:23 (EEST)[vasta]