Auruvedur

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Inimesi täis platvormi kõrval ootas punane auruvedur. Pea kohal olevale sildile oli kirjutatud "Sigatüüka ekspress, kell 11". Harry vaatas selja taha ning nägi piletikassa kohal sepistatud raudkaart, mille peale oli kirjutatud "Platvorm üheksa ja kolmveerand". Ta oli hakkama saanud.
Lobisevate inimeste peade kohal hõljus vedurisuits ning igat värvi kassid käisid siin ja seal nende jalge ümber. (6. ptk, "Reis platvormilt üheksa ja kolmveerand")


  • Minu linnad olid rohkem Läti poole, sest Valga oli piirilinn ja Alūksne oli linn ja Cēsis oli linn ja Riia oli linn. Tallinn oli ikka väga kaugel. (Naerdes:) Minu jaoks oli kõige kohutavam asi rong. Valgas oli neil pesa ja see oli kohutav. Ja auruvedurid olid koledad, neid oli liiga palju. Neid oleks võinud vähem olla. Ma mäletan ka jäätist. Väga palju oli selliseid asju, mida maal ei olnud. Letile oli kirjutatud "munakoore jäätis". Ma itsitasin, ma ju teadsin, misasi on munakoor. Siin linnas söövad sellist asja? Nojah, tegelikult oli muna-koore jäätis. Riias oli loomaaed ja mul isa oli bussijuht. Ma püüdsin temaga hästi palju kaasa sõita.


  • Laura on terve oma elu RONGIS sõitnud. Ehk isegi kauem. Rong pole midagi head. Pigem juba kuri. Puhub nagu hiiglasuur lohe ninasõõrmeist oma tigedust välja. Lohe paiskab jäledaid vihahooge kogu ilma peale nagu susisevat udupilve. [---]
Isa arvab, et vedur laseb auru välja ning ega Lauralegi paha ei teeks. Mida? Lasta sutsu auru välja? Et Laura? Jaa, siis segaks vähem. Kuidas Isa võib teda veduriga võrrelda, kuidas? (lk 9)
  • Māra Zālīte, "Viienäpu", tlk Hannes Korjus, Muraste: Randvelt Kirjastus, 2015