Erinevus lehekülje "Kiirustamine" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
* Kui [[kiirus]]e ja jõudmatuse tunne on eriti akuutne, heita pikali. Oodata, kuni üle läheb. Sest varem või hiljem ta läheb. Enne mitte tõusta. See ei võta üldse aega. Vastupidi: annab. Ja täiesti lõpmatult. Sest nii see on: meile kuulub kogu meie Aeg ja muud aega polegi olemas. (lk 202)
** [[Tõnu Õnnepalu]], "Lõpmatus. (Esimene kevad)", Eesti Keele Sihtasutus, 2019
 
* Võib mõelda nii: meil, tänastel inimestel peaks olema rohkem [[vaba aeg]]a, kui inimestel, kes elasid sada aastat tagasi. Loogiliselt võiks ju olla nii, et tehnoloogia arenguga on inimestel aega vabanenud, kuid realsus on ilmselt hoopis vastupidine. Me kulutame või pudistame end erinevate sahmimiste või asendustegevuste (nt [[sotsiaalmeedia]] läbikammimine) peale ära. Kuid õnneks on see, kuidas me oma elu elame, meie endi teha. Meil on võimalus valida. Me saame valida oma elus muudatusi teha. Teha teisi valikuid. Me saame teadlikult oma elu aeglustada. Sest kuhu meil on õigupoolest kiire? Kuhu tegelikult?
** [[Aija Sakova]], [https://kultuur.err.ee/889053/aija-sakova-aeglustuda-milleks-ja-kuidas "Aeglustuda – milleks ja kuidas?"] ERR, 02.01.2019
 
==Vanasõnad==
32 760

muudatust

Navigeerimismenüü