Erinevus lehekülje "Teravmeelsus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' * Vaatleja jääb pinnaliseks, kui teda juhivad pahasoovlikkus ja vihkamine, isegi kui teravmeelsus nendega seltsib; kui aga teravmeelsus sõbrutseb heatahtlikkuse ja arm...')
 
 
 
* Vaatleja jääb pinnaliseks, kui teda juhivad pahasoovlikkus ja vihkamine, isegi kui [[teravmeelsus]] nendega seltsib; kui aga teravmeelsus sõbrutseb heatahtlikkuse ja [[armastus]]ega, siis tungib ta läbi inimestest ja maailmast ning võib loota jõuda kõige kõrgemani.
** [[Johann Wolfgang Goethe]], "Aforisme". Tõlkinud [[Mati Sirkel]]. [[Loomingu Raamatukogu]] 33/1974, lk 34
 
* [[Teravmeelsus]] ilma tundmuseta on veskikivi ilma viljata.
** [[Jean Paul]], "Tähelepanekuid meie, narride inimeste kohta. Valik aforisme". Tõlkinud Krista Räni. [[Loomingu Raamatukogu]] 36/2004, lk 21
 
 
 
* Seda siis kujutasidki endast tänapäeva neljateistkümneaastased? Piisav annus [[teravmeelsus]]tteravmeelsust mõistmaks, et kõigel selles näruses maailmas on oma [[hind]], ning samal ajal ka piisav doos [[naiivsus]]t ja [[õrnus]]t, et tahta jätkuvalt kahel [[täiskasvanu]]l korraga käest kinni hoida, jäädes ise nende kahe vahele, täpselt nende vahele, mitte enam vaheldumisi ühe juurest teise juurde kepseldes, vaid hoides tugevalt mõlemat korraga, aheldades nad enda külge, et nad kõigest hoolimata ''koos'' püsiksid.
* [[Anna Gavalda]], "Lohutaja". Tõlkinud Stella Timmer. Pegasus 2011, lk 28

Navigeerimismenüü