Mine sisu juurde

Harrastus

Allikas: Vikitsitaadid
Miniatuursete sõdurikujude valmistaja, säherdust vaikset käelist tegevust nimetatakse eesti kõnekeeles nokitsemiseks

Proosa[muuda]

  • Aubrey pidi nii paljude traagiliste sündmuste tõttu peaaegu murduma, ta kartis, et see daam oli langenud samuti Ianthe hukutaja ohvriks. Ta muutus süngeks ja sõnakehvaks ning tema ainukeseks hobiks kujunes postipoiste tagantkihutamine, otsekui kavatseks ta päästa kellegi endale kalli inimese elu.


  • Kõik see on pelgalt hobi - üksnes lõik ühes peatükis inimliku kergemeelsuse tohutust, kuid ülimalt õdusast ajaloost.
  • Mis iganes on su hobi - raamatud, trükised, joonistused, portselan, skarabeused, liblikad - hoia see endale ja omasugustele. Huviliste kogukond on tõepoolest meeldiv ja vestlus ühisest nõrkusest nauditav, kuid samavõrd kibe ja ärritav on energilise innukuse ja kahetsuseta ükskõiksuse pealesunnitud ühendus.
  • Minu teine nõuanne on sama tähtis, eriti praegusel ajal, kui maailm meisse liialt sekkub, ning see on järgmine: ära iial muuda oma harrastust elukutseks. Hetkel, kui sinust saab elukutseline, lakkad sa olemast harrastaja. Kui rahalembus aknast siseneb, jookseb raamatuarmastus uksest välja.
    • Augustine Birrell, "Esmatrükid" ("First Editions") kogust "In the Name of the Bodleian and Other Essays" (1906)[Kadri Tiis:] Tegelikult ei või. See on hobi tantsijatele, aga juhi jaoks on see töö.


Vikipeedias leidub artikkel