Jerome David Salinger

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Jerome David Salingeri portree ajakirja Time esikaanel (1961)

Jerome David Salinger (1. jaanuar 1919 – 27. jaanuar 2010) oli Ameerika Ühendriikide kirjanik.

  • See on ebaküpsuse märk, kui inimene tahab millegi nimel õilsat surma surra, küpsuse märk on aga see, kui ta tahab millegi nimel tagasihoidlikult elada.
    • "Kuristik rukkis"
  • "Ma tean ainult niipalju," ütles Franny, "et kui inimene on poeet, annab ta teistele midagi ilusat. [---] Need, keda sina nimetasid, ei jäta ühtegi, mitte ainsatki asja ilusaks. Need, kes on teistest kübeke paremad, saavad hakkama ehk ainult sellega, et tungivad inimese ajju ja jätavad sinna midagi maha, aga see nende paljas oskus, see, et nad oskavad sinna midagi jätta, ei tähenda veel, jumalapärast, et see on tingimata luuletus."
    • "Franny ja Zooey"

Tema kohta[muuda]

  • Suvel tikripõõsa all laiseldes sattus mulle uuesti kätte ka Salingeri "Raise high the roof beam, carpenters & Seymour: An introduction" ja meenus otsekohe, miks see on mu suurim lemmik üldse. Kui Salinger koputaks praegu uksele ja tahaks likvideerida kõik mu Oravakesed, siis ma annaks talle kõik, mis ta tahab, isegi kõige viimased sala-iirised, ja viiks ta seejärel kirjastusse Tänapäev, mille ärahellitatud töötajad jätavad kogu aeg komme järele ja teevad neist alatult pilte.

Välislingid[muuda]