Köielkõnd

Allikas: Vikitsitaadid
Ole Kandelin, "Köietantsija"


Proosa[muuda]

  • Pisipoeg tuleb kodanikule appi, leiab, et kodanik võiks püstitada näiteks köielkõndimise maailmarekordi — üks mees veetnud hiljaaegu köiel mitusada päeva, pääsenud Guinnessi raamatusse ja saanud tasuks kümme tuhat dollarit. Pisipoja arvates võiks kodanik siinsamas majade vahel harjutada, tõmmata köie ühelt Annelinna rõdult teisele ja katsuda seal öösiti magamas käia.
Kodaniku meelest pole ideel väga vigagi, aga puudub algkapital köie ostmiseks. See peab ju hästi kõva köis olema, mis kodanikku üleval jõuab hoida, hea elu Eesti Vabariigis on kodanikule nõnda mõjunud, et ta kaalub juba tervenisti viiskümmend kaheksa kilo.
Äi soovitab kodanikul pöörduda palvega linnavalitsusse, too ehk on nõus kodanikule tasuta köit kinkima, kui kodanik vastutasuks Raekoja tornist ülikooli peahooneni tõmmatud köiel tasakaalu hoides ja edasi-tagasi tantsides linnavalitsuse ettenägelikku poliitikat reklaamib.
Kodanik neelatab ja arvab, et tema reklaamiks heameelega, aga ta kardab kõrgust. Tuppa mahapandud köis oleks hoopis iseasi. Naine käratab, et sellel kõndimise eest ei maksta punast krossigi, ja lisab, et kodanikuga, kes kardab kõrgust ja kel algkapitali pole, on väga raske koos elada.
  • Astrid Reinla, "Kodanik valmistub talveks" kogus "Kodanik on loll", 1994, lk 43-44

Luule[muuda]

Mu elu on muutunud ähvardavaks nagu tormine
                                         taevas,
mu elu on muutunud petlikuks nagu peegelduv vesi,
mu elu kõnnib köit mööda kõrgel õhus,
ta peale ei söanda ma vaadata.
Kõik mu eilsed soovid
ripnevad nagu palmi alumised lehed,
kõik mu eilsed palved
on liigsed ja vastuseta.


näha vastasmaja tumehallides paneelides
ilu kvintessentsi mille peale süda
krampi tõmbub
roomata mööda igavuse paksu klaaskatet igatsedes
sukelduda
sinusse
ilusse
elusse
...
elada kõndides köiel üle kuristiku
elada Mustamäel