Mine sisu juurde

Katrin Merisalu

Allikas: Vikitsitaadid
Katrin Merisalu Kaukaasias 2010.
Foto: Jaan Künnap.

Katrin Merisalu (sündinud 23. juunil 1968) on eesti alpinist ja dokumentalist.

Intervjuud[muuda]

  • [Denali mäest Alaskal:] Number üks: seal puudus igasugune kommertsteenus sellel mäel. Sind viiakse pisikese väikelennukiga ja põhimõtteliselt maandud keset eimidagi, keset suurt valget liustikku, pannakse sind maha, koos kogu kraamiga – ja hakka astuma!
  • Ja kogu see varustus – kõik see kütusepaagid, telgid, kolme nädala toit - 30-40 kilo näkku – kõik see varustus tuli endal siis kombineeritult seljas ja ka kelkudel ja sellist kelgu logistikat pole mitte ühelgi mäel olnud. Lisaks veel see, et see liustikule minek – seal on päis palju lund – ja et seal lumes mitte sisse vajuda, siis käimise kergendamiseks kasutatakse seal räätsasid.
  • Denali on väga puhas mägi, lisaks sellele, et ta on ka ilus. Mis tähendas seda, et all ranger'ite juures jagati kõigile grupi liikmetele kätte sellised ilusad rohelised potid, mis tähendas, et mitte midagi sinust – ei toidujäätmeid ega midagi muud – ei tohtinud sinust sinna mäele maha jääda.
  • Neid lõhesid seal oli ikka väga palju. Ja ka meil tuli ette ärevamaid hetki, kus ka isegi meie meeskonnas vajuti läbi või siis ka kukuti lõhesse, aga kuna olime kenasti kogu aeg julgestuses ja köies, siis kõik läks hästi. Ka sel hooajal, muide, oli seal juhtumeid, kus inimesed kukkusid kuskilt nõlvalt alla ja üks lõppes isegi surmaga.
  • Ma olen siiamaani pidanud ennast, jah, ikkagi rohkem kahe jalaga maal olevaks. Aga on küll... kui ma nüüd tagasi mõtlen juhtunule, et mis on olnud – ütleme Pamiiris oli kopteriõnnetus. Ja need märgid, neid ei saa lihtsalt eirata. Need on olnud juba vahetult enne. Ja siis hakkadki automaatselt mõtlema, et kas päriselt ongi ikkagi olemas see asi, millest räägitakse, et vaata neid märke ja kuula neid märke ja kui ikka sisetunne on halb, ära pigem mine.
  • [Vallutamata jäänud Džomolungmast:] See on minu jaoks lõpetamata asi. Tegelikult ma lähen mäele ja minuga tuleb alla tagasi mingi lugu ja... see lugu jäi poolikuks. Ja sellega tuli kaasa ka mingi süngem vari. Võib-olla ka see moment, et kui ma ühel hetkel olen niikaugel, et ma vaatan oma elule tagasi, et siis mul ei oleks seda tunnet, et mul on võibolla valus vaadata või paha millelegi mõelda. Et mul oleks positiivne emotsioon.


Tema kohta[muuda]


  • Paljudest meestest, ma arvan, et ta ronib paremini!
  • Hää küll, need käimised käimisteks, aga ma ei tea, kas inimesed on üldse märganud või on mõelnud selle peale, et teha filmi ka veel! Ma tean, kui raske on filmi teha, kuskil nõlva peal või mis iganes. Ma ise vahel mõtlen, et kui ma vahetevahel teen fotonäitust lumistest mägedest... mitte keegi selle peale ei mõtle, et selleks, et lumiseid mägesid pildistada, ma pean viie-kuue kilomeetri kõrgusele ronima. Ja Katrin ka, kuidas ta ikka on suuteline sebima oma kaameraid ja kõike puha – müts maha tema ees!

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel