Kristina Kallas

Allikas: Vikitsitaadid
Kristina Kallas (2018).

Kristina Kallas (sündinud 29. jaanuaril 1976 Kiviõlis) on Eesti poliitik.

Intervjuud[muuda]

  • Kui kontoriametnik teeb Exceli tabelis vea, siis selle saab ära parandada. Aga kui õpetaja peaks oma töös tegema vea, siis selle pikaaegne mõju on väga suur. Õpetajal on ülisuur vastutus – nagu arstil.
  • Hariduspoliitiliselt ja ka lapsevanemana ei pea ma katseid 1. klassidesse õigeks. Ma ei lähe sel teemal võitlust pidama, aga laste segregeerimine selles vanuses on ühiskonna mõttes karuteene. See saadab lastele, kes katseid läbi ei tee, sõnumi, et sa ei saa hakkama.
  • Minu meelest on Lilli Luuk eesti kirjanduses üks parimaid kaamose edasiandjaid. Kui sa teda loed, siis saad aru, kui sügaval sees on tema tekstides vägivald, ilma et ta seda otsesõnu kirjeldaks. Ta oskab rääkida vägivallast ja kannatusest ilma, et tekstides oleks verd. See on imeline oskus.
  • Poliitikud tegelevadki sellega, et ühiskonnas saavutada konsensus, kokku leppida seda, mis on õiglane. Mitte sellega, mis on tõde – sellega tegelevad teadlased.
  • Ja nagu ütles mu Hollandi haridusministrist kolleeg – poliitiku permanentne seisund ongi see, et sul on pidevalt ebamugav olla. Sa pead suutma erinevates olukordades lahendusi leida. [---]
Kogu aeg on ebamugav. Ükskõik kuidas otsustad, kuskil on ikka keegi, kelle jaoks see pole õiglane.

Välislingid[muuda]