Lilli Jahilo

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Lilli Jahilo (sündinud 3. septembril 1983) on eesti moekunstnik.


  • Sel kevad-suvel on huvitav olukord olnud. Mina oma 11-aastase ettevõtja elu jooksul polegi sellist näinud. Oleks justkui elu pärast või enne katku, tohutu möll käib. Inimestel on väga suur huvi üritustele minna, kõik on spontaansed - homseks-ülehomseks on kleiti vaja, järgmisel nädalal on pulmad, ülejärgmisel toimub midagi järgmist suurt. Aga see seab ka meid surve alla, sest peame olema valmis kiirelt reageerima.
  • Alati on suur plaan ja visioon, aga tegelikult tuleb aega suhtuda tunnetuslikult.
  • Minule tegelikult on see koroonaaeg meeldinud. Mulle meeldis see rütmihäire, mille see tekitas. Kui oled igal aastal tsüklis oma tööde ja tegemistega, siis oli see väga vabastav, et ühel kevadel sai teha midagi teisiti. See oli huvitav ja vallandas uued energiad. Oli aega mõelda asjadele, mille jaoks kunagi aega polnud. Nii et ei ole halba ilma heata.
  • Sügisel on moes uute alguste aeg. Elu läheb uuesti käima.


  • Paljud kliendid rõõmustavad, et ei pea vastuvõtule minema, et saab veeta aega pere seltsis ja hoopis teistsuguses kontekstis. Naised on rohkem kodus, neil on rohkem aega mõelda garderoobi ja valikute peale ehk see, mida tarbitakse, on muutunud, aga inimesed ei ole tarbimist lõpetanud.
  • Tegelikult ma peaks tunnistama, et mul pole nii töökat aastat, kui see viimne koroona-aasta, olnudki. Mul ei ole midagi selle vastu, et ma saan ateljees olla ja tööd teha, sest see on mu lemmikkoht, kus olla niikuinii. Aasta algas maskide tegemisega ja kui keegi oleks mulle mingid aastad tagasi öelnud, et ma hakkan õmblema näomaske, siis ma poleks seda mitte kunagi uskunud, aga suures osas maskide tähe all on see läinud.
  • Igal kümnel juhul, kui me arvame, et linane on midagi väga eestlaslikku ja omast siis linaseid tooteid Eestis müüa on kõige raskem, sest kui toode kortsub, on see katastroof inimese jaoks.
Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel