Mine sisu juurde

Martin Helme

Allikas: Vikitsitaadid
Martin Helme

Martin Helme (sündinud 24. aprillil 1976) on Eesti poliitik, kes juhib alates 4. juulist 2020 Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda.

2003[muuda]

2013[muuda]

2017[muuda]

2023[muuda]

 • Pärast pettusega saadud võitu tuli võimule Eesti kõigi aegade kõige õudsem valitsus. Ja see on juba suur saavutus iseenesest, et meil neid õudseid valitsusi palju olnud. Õigupoolest on ainult üks normaalne olnud viimastel aastatel. Ja neid alatuid ja kaabaklikke sigadusi, mis meile Kaja Kallas on ette veeretanud, tuli kui mitte takistada, siis vähemalt paljastada. Tuli tekitada selge ühiskondlik vastasseis sellele poliitikale, mida meile äärmusliberaalid jõuga peale suruvad.
 • Vale on arvata, et meid valitsev klikk või meid valitsev režiim ei saa aru, millist kurja nad teevad. Nad teevad seda just nimelt sellepärast, et nad tahavadki teha kurja. Nende eesmärk on hävitada Eesti eestlaste rahvusriigina, normaalse riigina. See ongi nende eesmärk. Nemad tahavad ehitada europrovintsi, kus ei oma mingit tähtsust see, kes siin elavad, mis keelt räägitakse ja kas siin on üldse hea elada.
 • Kui me vaatame seda, milline libe vingerdamine toimub Isamaas – küll nad välistavad meiega koostööd, siis nad õpetavad meile, kuidas hakata paremaks konservatiiviks.... Siis nad vahepeal jälle üritavad meilt mingeid teemasid üle võtta, et populaarsust saada. Lõppkokkuvõttes – nemad ei hoia ära midagi ja nemad ei muuda midagi, välja arvatud siis, kui meie neid selleks sunnime, näiteks ühises valitsuses.
 • Kui ma vaatan seda, mis toimub Keskerakonnas, siis on täiesti selge, et mitte üleöö, mitte ühe raksuga, see erakond on teel väikeparteiks. Ma ei ennusta, et Keskerakond läheb pauguga lõhki, ükskõik, kas seal võidab Kiik või Kõlvart. Aga ükskõik, kumb võidab, Keskerakonna allakäik sealt jätkub. Ja Keskerakonna muutumine umbes 10 protsendi parteiks on vältimatu.
 • Peale meie ei ole kedagi, kes Eestit päästaks. Ja see tähendab seda, et me peame saama veel tugevamaks.
 • Ma tahan kõigile meie erakonna liikmetele ja meie erakonna toetajatele, keda siin võib-olla kõiki ei ole – meie kõiki toetajaid kindlasti siia platsile ära ei mahu, neid on 100 000 –, panna südamele, et liberaalid, vasakpoolsed, globalistid, homohullud ei oma mitte mingit moraalset positsiooni tulla meile ütlema, et meie oleme kuidagi häbiväärsed. Häbiväärsed on nemad, meie oleme ainsad normaalsed parteilased üldse. Kõik teised on ebanormaalsed ja meie vaatame nendele alla nii kõrgelt, et me neid peaaegu ei näegi.
 • Mitte keegi mitte kunagi ei tohi lasta mitte ühelgi iniseval liberaalil tulla endale ütlema: no vaadake, millised teie olete! Jah, vaatame – normaalsed, toredad, mõistlikud, töökad, tublid, ausad Eesti inimesed. Aga vaadake, millised teie olete – perverdid, vargad, maffialõustad.

2024[muuda]

 • Ma tean, kui populaarne on Jaak Madison, aga tänumeelt tal ei ole kopika eest. 23-aastaselt ta sai Helmete tehtud imidžiga ja Helmete tehtud parteiga riigikogu liikmeks. 27-aastaselt ta sai Helmete tehtud erakonna tööga europarlamendi liikmeks.
 • Räägin uuesti, et poliitikas sa viimase hetkeni üritad selliseid asju, mida ei ole võimalik tõestada, hoida siiski vaka all ja lahendada neid ära seesmiselt, mitte ajades teravaks.
 • Mina soovin, et meie erakond oleks edasi võitluslik ja väga reljeefne.
 • Ma arvan, et meie liikmed hindavad seda, et meil on nii-öelda kindla käega juhtimine erakonnas.
 • Esimene asi on see, et eelmise aasta riigikogu valimiste järel poliitiline matemaatika riigikogus on selline, et selles riigikogu koosseisus me valitsusse ei saa. Punkt. Ükskõik kui suured või väiksed me oleme, ükskõik, mis seal toimub – meie valitsusse ei saa, sellega tuleb leppida.
 • Paraku Henn Põlluaasal on siiamaani maitse suus sellest, kui ta oli riigikogu spiiker ja tema ees sõna otseses mõttes rulliti kogu aeg vaipa lahti. Ta tahab seda tagasi saada. Ta ei ole sellest rollist välja saanud. Ta ei ole nõus sellega, et see on kuskil kaugel tulevikus, ta tahaks seda kohe saada. See pimestab tema valikuid või tema hinnanguid olukordadele.
 • Poliitikas tuleb aeg-ajalt kahju sisse võtta ja sealt edasi minna ja hakata uuesti ehitama.
 • Ega eilse juhatuse koosoleku järel ütles nii mõnigi teine erakonna juhatuse liige, et elu sees ei taha esimeheks saada, sest see töö on nii kole.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel