Pomm

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
10ZentnerBombeLudwigshafen.JPG
  • Vabadus on õigus, privileeg. Vabadus võetakse endale ja võetakse teistelt. Teise vabadus teeb kadedaks ja ennem loobub inimene mõnest enda vabadusest, kui annab teisele mõne juurde. Sest vabadusel on maitset ainult keset ahistust ja ahelaid.
  • Tegelikult on vabadus alati olemas vaid orjuse teljel. Keegi peab meid orjama, et me saaksime ennast tunda vabana. Keegi peab palavates ja haisvates tehastes meile õmblema riideid ja ketse, et me saaksime kirjutada raamatuid vabadusest ja tõest, keegi peab meile pumpama naftat, keegi peab meile valmistama pomme ja tanke, et me saaksime viljeleda sõjavastast ja transgender kunsti.
  • Demokraatia on alati rahvuslik, demokraatia on alati omadele. Sest neid teisi ju ei tea. Nad on metsikud, nad on ettearvamatud, neid tuleb veel tsiviliseerida. Neile tuleb demokraatiat alles õpetada. Briti demokraatia, Prantsuse demokraatia tegid asumaades, mis tahtsid. Noh, mitte päris, aga siiski. Ja pole ju suurt vahet, kas sind pommitatakse demokraatlike või autokraatlike pommidega, kas kuulid on parlamentaarsed või türanlikud. Pomm on pomm, kuul on kuul. (lk 313)