Mine sisu juurde

Populaarsus

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]


  • See poiss oli minust kolm aastat vanem ja käis minuga samas koolis. Ma nägin teda igal vahetunnil. Ma jälgisin teda kõikjal. Igal hommikul ruttasin ma kooli ainult selleks, et tema lähedal olla.Sa kujutad ju kindlasti ette seda väikese plika esimest armastust. Tagantjärele mõeldes tundub see suhteliselt tobedana, ma ei vaidle vastu. Aga tookord ma nii ei mõelnud. See poisinolk oli kõik, millele ma teoreetiliselt üldse mõelda suutsin. Ta oli nii armas ja nii julge ja nii populaarne. Ta meeldis kõikidele meie klassi tüdrukutele. Ta oli kooli korvpallivõistkonna kapten ja tal olid nähtavasti suht rikkad vanemad. Seda oli näha ta riietusest. Ma pole iial näinud poissi, kellel oleks rohkem riideid kui temal. Ta ei olnud kunagi kaks päeva järjest ühtmoodi riides. Ja veel millised riided! Täiega šefid. Kõik igast ässade firmade omad ja puha.
  • Diana Leesalu, "2 grammi hämaruseni", 2005, lk 6-7


  • Oma rumalust tajudes avastasin, et sellest rääkides on raske leida tänulikku kuulajat. Kui ma varem rääkisin inimeste suurest tarkusest või sellest, kuidas inimene käis Kuu peal, siis oli tunda, et igaüks kuulajatest oleks otsekui ise Kuu peal ära käinud. Kui ma aga hakkasin rääkima inimlikust rumalusest, siis märkasin, et mu populaarsus esinejana on otsustavalt langenud.


  • Vanaema ütles alati, et vanaisa elab külale. Et vanaisale on küla populaarsus - küllap vanaisa kasutas mõnd teist sõna - tähtsam kui kodune. Vanamamma ütles: oleks vanaisa hooleks jäänud laste koolitamine, siis poleks nad haridust saanud.  • TikToki eelis on see, et sa võid alustada täiesti nullist. Mul ei olnud mitte midagi enne ja nüüd ma olen siin. See annab nii palju võimalusi. Aga. See on meie ajud 15-sekundi-dopamiiniga ära rikkunud.
See on nii lihtne meelelahutus ning selle pärast see ongi nii populaarne. See pidev uue informatsiooni pealevool on sõltuvust tekitav.