Mine sisu juurde

Teekann

Allikas: Vikitsitaadid
Kate Hayllar, "Vaikelu Hiina teekannu ja kameeliatega" (1883)

Proosa[muuda]

  • Tavaliselt sajab päev enne peaproovi äpardusi nagu küllusesarvest. Trupis puhkevad lausa epideemiatena gripp, angiin, kopsupõletik, pleuriit, pimesoolepõletik ja muud tõved. "Katsuge, kui kõrge palavik mul on?" puhub meespeaosaline nagu teekannu torust autorile kõrva tulist auru. (lk 22)
    • Karel Čapek, "Kuidas sünnib näitemäng". Tõlkinud Lembit Remmelgas, illustreerinud J. Čapek. Tallinn: Perioodika, 1981, Loomingu Raamatukogu nr 45/46


  • Paksu Marilena saladus oli selles, et mõne aja eest oli ta esinenud laval kahe kaksikust baleriini kujul, kusjuures selleks, et vahet teha, oli üks neist kuldjuukseline blondiin, teisel aga olid süsimustad kiharad: nii leiti olevat põnevam, muidu aga ajasid inimesed segi, kummale neist anda millised lilled.
Ja muidugi armus blondiini keegi nõid, teise, mustajuukselise õe aga lubas ta silmapilk muuta vilega elektriteekannuks, et see teekann alati noorpaari saadaks ja tuletaks oma sisina ja vilega meelde, et teine õde, nii kui ta nõiale pilgu oli heitnud, oli hakanud keelitama pruuti sellest tutvusest lahti ütlema. (lk 115-116)