Tiiu Koff

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tiiu Koff 2018. aastal Tallinna Ülikoolis.

Tiiu Koff (sündinud 14. augustil 1955) on eesti ökoloog.[1] Ta teeb paleoökoloogilisi uuringuid põhiliselt palünoloogilisel meetodil.


  • Kõige pikem periood oli vist neli-viis aastat, kus artikkel pendeldas toimetuse vahet ja lõpuks toimetaja ütles, et ei sobi. Siis lähed uude ajakirja, proovid seal. Tänapäevase projektipõhise majandusega ... noh, selleks ajaks polegi sul enam seda uuringugranti. (lk 67)
  • [Tudengitest:] Aga nüüd – sügisel tulevad, siis kaovad ära, ilmuvad välja nädal enne kaitsmist ja ütlevad, et tahaks nüüd töö ära teha. Selliseid negatiivseid kogemusi hakkab liiga palju tekkima. (lk 69)
    • Virgo Siil, "Teadlane miiniväljal. Lähen ütlen tihastele, et teeme uuesti", Argo, 2019

Artiklid[muuda]

  • Kõigil neil, kes sündinud enne aastat 1950, on olnud õnn elada kahes geoloogilises ajastikus. Need on holotseen ehk jääajajärgne aeg, ja antropotseen, milles elame praegu.
  • Aga kui me praegu õue läheme, kas siis saame aru, et elame uues ajastikus? Eestis mitte. Meie seisu võiks nimetada puhta keskkonna lõksuks. Me arvame, et meid maailma mured ei puuduta ja et me neid ei põhjusta.
Samal ajal kasutame me energia tootmiseks põlevkivi ja oleme halvas esirinnas CO2 koguselt inimese kohta. Me tarbime toitu, mis on toodetud teisel pool maakera vihmametsade hävitamise hinnaga, ja meie poole liiguvad teiste hulgas ka kliimapagulased, kellel ei jätku enam kodumaal puhast vett või kelle kodu ähvardab üleujutus.
Seega: ka meie õhus on uut ajastut tunda ja me ka ise õhutame seda takka.


Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel