Mine sisu juurde

Maarja Jakobson

Allikas: Vikitsitaadid
Maarja Jakobson 6. juunil 2009 Tartus Genialistide Klubis taaskasutuspoe Berliin! avamisel jagamas melissiteed näitleja Marika Barabanštšikovale

Maarja Jakobson (sündinud 8. detsembril 1977) on eesti näitleja.

Intervjuud[muuda]

  • Kui elad kohas, kus üldse ei meeldi, siis pole sul mingit alternatiivi. Kas siis keerad oma elu tuksi sellega, et sulle ei meeldi su elu? Kui sulle oma elu ei meeldi ja saad aru, kus see põhjus on – elukoht, töökoht, sõbrad linnades –, siis palun, muuda seda. Siis peab selle sammu tegema.
  • Lavakoolis käinud on tähendanud, et lavakool – see on suur ebakindlus ise. Tudengeil ajab ebakindlus üle ääre, sest tuupimisoskusest ei sõltu seal midagi. Ei sõltugi ja selles ongi asi. Kui seal erialatundides positiivse hinde saad, on väga suur asi. Esimesel aastal ma ei saanud – olid kolmed-neljad. Kui saad kahe, oled koolist läinud. Pärast läksid hinded paremaks ja loomulikult olin väga rõõmus.
  • Arvan, et sa ei saa mängida kedagi, kes sa ei ole. Kust sa siis võtad need asjad? Saad mängida kõike seda, mis on su sees, aga rohkem mitte. On see traditsiooniline käsnaks olemise teema: näed, kuuled ja imed kõik endasse? Jah, kui oskad olla. Üks asi on see kõik endasse imeda, teine – pärast see endast välja lasta.
  • Kui Berliinist ära tulin, tundsin, et see linn on üldse ainus koht maamuna peal, kus tahan elada. Pärast seda käisin New Yorgis, sel suvel Shanghais. Nüüd mõtlen, et sa pead olema ise õnnelik, siis on jumala ükskõik, kus sa elad. Sellest olen aru saanud.
  • Eks näitlejannad ja modellid kehastavad inimeste janu ilu järele. Aga eks see ole ka üks osa minust. Kui seda poleks, oleksin kohutavalt maine ning seda oleks ka ekraanil näha. Kõik, mis sinus on, on näha, sa ei saa seda varjata. Ja kui varjad, siis torkab su sisu ikkagi silma. Mis sinus on, see on. Mida sinus ei ole, seda pole. Kogu lugu.


  • Vanematel, kes on palgatööst väsinud, on kõige lihtsam minna kergema vastupanu teed. See ei ole süüdistus, elu ongi raske, inimesed teevad tööd, väga palju tööd. Samas veedavad nad kõige väärtuslikuma osa oma päevast mitte perega, keda nad armastavad, vaid televiisoriga.
  • Maa elab saastatuse üle, kuid inimesed jäävad haigeks. Lõpuks saab Maa puhtaks, kuid inimesi ei ole siis enam siin.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel