New York

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

New York, varem Nieeuw Amsterdam, on linn USAs New Yorgi osariigis.

Proosa[muuda]

  • Кара-Kohila ja New York on teoreetilises mõttes täiesti võrdselt tsentraalsed ja perifeersed kohad, kui kõne alla võetakse maailma kättesaadavus interneti vahendusel — kaks ühise võrgu ühesuurust silma. Tegelikult aga tähendab interneti sisseviimine Kapa-Kohilasse tema edasist perifeeriastumist võrratult suuremal määral kui tema teoreetilist tsentraliseerumist, sest kogu internetist pakutav informatsioon on võrratult enam New Yorgi kui Kapa-Kohila ideoloogilise kontrolli all.
    • Jaan Undusk, "Kas meist saavad balti baskid ehk kuidas olla esindatud?" Looming nr 9/2002, lk 1371
  • Näiteks planeedil Maa on inimene alati pidanud ennast delfiinidest targemaks, kuna ta on saavutanud nii palju - ratas, New York, sõjad ja nii edasi - samal ajal, kui delfiinid pole teinud midagi muud kui vees ringi hullanud. Teistpidi võttes, delfiinid on alati pidanud ennast targemaks kui inimene - just selsamal põhjusel.
    • Douglas Adams, "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy", 1979, 23. ptk
  • Mõtlesin pidevalt: "Kui me ainult New Yorgis elaksime..." Kui me sõitsime mööda lõbustuspargist Birminghami laadaplatsil, kuhu lubati üksnes valgeid lapsi, meenutasin, kui lõbus meil oli olnud New Yorgis Coney Islandil. Kui me kodus kesklinnas näljased olime, pidime ootama, kuni jõudsime tagasi mustade linnaossa, sest restoranid ja toiduletid olid reserveeritud valgetele. New Yorgis võisime igalt poolt hot dogi osta. Kui me tahtsime Birminghamis kempsu või vett juua, pidime otsima üles sildi kirjaga "Värvilistele". Enamik minu põlvkonna mustanahalistest lastest õppis lugema sõnu "Värvilistele" ja "Valgetele" ene, kui nad õppisid lugema "Vaata, Dick, vaata". (lk 83)
  • Angela Davis, "Angela Davis: An Autobiography", 1996


  • Tänu "Harry Potterile" olen reisinud kogu maailmas. Ilma filmideta poleks ma tõenäoliselt nii noorelt New Yorki läinud. Ma olin 11-aastane ja ma mäletan seda selgelt, kuna see oli kohe pärast 9/11 rünnakuid. Ma olin seal, kus see juhtus, vaatasin seda galeriid, kus kõigil seintel olid sõnumid ja joonistused.

Allikata[muuda]

Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel