Mine sisu juurde

Zombi

Allikas: Vikitsitaadid
Elizabeth Barsham, "Weldi tapjazombid" (2010)

Proosa

[muuda]
  • Mõni Manhattani moekas naine kasutab parfüümi nimega Pheromone, mille hind on kolmsada dollarit unts. Võib-olla küll kallis, ent milline on afrodisiakumi hind? Loomade seksuaalselt peibutavate eritiste alastele avastustele tuginev parfüüm lubab vihjamisi panna naisterahva väljakutsuvalt lõhnama ning teha tursketest mees­test iha orjad, armuzombid. Kummaline on selle lõhnaõli pre­tensioonikuse juures see, et tootja pole täpsustanud, milliseid feromoone see sisaldab. Teadlased pole inimferomoone veel tuvastanud, samal ajal kui, ütleme, kuldi omad on kindlaks tehtud. Pilt sellest, kuidas terve põlvkond noori naisi kõnnib mööda tänavat ja lõhnab kuldiferomoonide järele, on kumma­line isegi Manhattanil. Lubage mul anda üks ulakas soovitus: laske emisekari Park Avenue'le lahti. Hajutage nad hoolikalt Pheromone'iga lõhnastatud naiste hulka. Helistage hädaabinumbril 911.


  • "Kas teate, et inimesi saab zombideks muuta," sekkus hiljutiste ruunide lektor vestlust arendades. "Selleks pole isegi võluda vaja. Lihtsalt ühe haruldase kala maksa ja ühest teatud juurest pressitud mahla. Üks lusikatäis, ja kui üles ärkad, oledki zombi."
"Missuguse kala?" küsis vanemlausuja.
"Kust mina tean?"
"Kuidas siis üldse keegi teab?" kostis vanemlausuja tigedalt. "Kas keegi ärkas ühel hommikul üles ja ütles: hei, vaat kus mõte, ma muudan nüüd kellegi zombiks, mul läheb lihtsalt vaja mingit haruldast kalamaksa ja juuretükki, lihtsalt tuleb see päris õige üles leida? Võib päris selgelt seda järjekorda seal hüti ukse ees ette kujutada, mis? Nr. 94, punase vöötkala maks ja maniakijuur... ei mõjunud. Nr. 95, ogakala maks ja dum-dumijuur... ei mõjunud. Nr. 96..." (lk 38)
  • "Laulda? Laulmine on tühiasi. Kas te olete kunagi näinud, kuidas zombi kitarri mängib? Kõige piinlikum osa tuleb pärast, siis kui tema sõrmed tuleb uuesti kokku otsida.” Lupine ohkas. (lk 118)
  • "Ee, mida zombid täpselt inimestega teevad?" küsis Windle. "Ma vist peaksin seda teadma."
"Nad rebivad neid puruks nagu kuivi paberilehti," ütles Lupine. (lk 120)
  • Tänavad hakkasid täituma sedamööda, kuidas Ankh-Morporki elanikkond tegi oma mitteametliku ööinimeste ja päevainimeste töövahetuse. Nad kõik hoidsid Windle’ist eemale. Kui see vähegi võimalik on, püüavad inimesed zombit mitte müksata. (lk 121)