Sigaret

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Delphine Arnould de Cool-Fortin, "Mõnus sigaret" (1880)

Proosa[muuda]

  • [George Fentiman miss Dorlandist:] "Moodne Chelsea' naine. Inetu nagu patt ja kalk nagu kivikuju. Maalib — koledaid kondiseid prostituute, kes on rohelised ja alasti. Küllap ta arvab, et kui tal naisena edu ei ole, võib temast saada intellektuaalihakatis. Pole ime, et mehed tänapäeval korralikku tööd ei leia — kõik kohad on täis põikpäiseid, sigarette suitsetavaid naisi, kes teevad näo, nagu oleksid nad geeniused ja ärinaised ja teab mis kõik veel."


  • Mare, kes suitsetamise ametit oli õppinud eelkõige oma kadunud mehe vihastamiseks, süütas sigareti talle viisakalt pakutud tikust ja hakkas tõmbama.
"Kuigi ma tean," ütles ta kõige puhtamas kirjakeeles, "et sigarett kujutleb tubakajunni, mille ühes otsas asub tuli ja teises loll, pean ma seda pattu tegema oma neurasteenia pärast."
  • Juhan Smuul, "Muhulaste imelikud juhtumised Tallinna juubelilaulupeol". Eesti Riiklik Kirjastus 1963, lk 40-41


  • Kogunesime Lillekülas elava klassiõe tillukeses korteris. Seal siis jõin oma elu esimese veinilonksu, aga ise mõtlesin: jumal küll, täna on ema sünnipäev ja mina joon! See naiivne kuulekus muidugi kadus juba aasta pärast, kui intritoas Marju Lauristini valvsa silma all esimest suitsu proovisin ja näost roheliseks läksin.
    • Mari Tarand, "Ajapildi sees. Lapsepõlv Juhaniga". Teine, parandatud trükk. Ilmamaa, 2008, lk 208

Luule[muuda]

Vaid kuniks selle sigareti läidan,
üksainus hetk veel enne, kui kõik kaob,
kui vaikset tuhka põrandale vaob
ja suitsupitsi hõõgus ruumi täidab,
mis murtud varje seina peale heidab
ja džässi sulades ta rütmis taob,
ma unelmaid ei hoia enam vaos
ja mälust sinu kuju püüan leida.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel